Катастрофа МН17 є спланованим терактом, – Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив на тому, що на сьогодні є все більше доказів того, що катастрофа авіарейсу МН17 на Донбасі – це спланований терористичний акт

Про це йдеться у повідомленні прем'єра у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Сьогодні річниця страшної трагедії – 17 липня 2014 року над Донеччиною бойовиками був збитий літак рейсу МН17. На борту було 298 людей, всі вони загинули. Сотні людей втратили своїх близьких", – написав Гройсман і зауважив, що у перші години та дні після катастрофи йому, як віце-прем'єр-міністру, довелося займатися організацією розслідування цієї катастрофи і вивозу тіл загиблих.

"Це були страшні дні. Ми мали надзвичайно багато перешкод зі сторони терористів. Українські та міжнародні експерти, які працювали на місці катастрофи, не мали ніяких гарантій безпеки, проте виконували свою роботу. Знайти тіло кожної загиблої людини і повернути його близьким було нашим обов'язком", – розповів прем'єр.

Він також наголосив на важливості забезпечення усіх можливостей з боку України для неупередженого міжнародного розслідування.

"Воно ще триває, але на сьогодні уже все більше доказів, які підтверджують, що катастрофа МН17 – це спланований терористичний акт. Терористичний акт, який забрав життя невинних мирних людей. Його виконавці та організатори мають понести відповідальність", – підсумував прем'єр, наголосивши на необхідності всім світом зупинити агресію з боку Росії та її найманців проти мирних людей.

Нагадаємо, у треті роковини авіакатастрофи рейсу МН17, який 17 липня 2014 року був збитий над Донбасом, українці приносять квіти і лампадки до посольства Нідерландів, громадян яких найбільше загинуло в тій трагедії - 193 людини.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

7 липня Україна та Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського лайнера МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно з законодавством країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme