Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції

Французька співачка Карла Бруні та російський художник Карл Брюллов мають не тільки однакові імена та спільні літери у прізвищі, але й народилися в один день
Depo.Життя
23 грудня 2015 13:25
ФОТО: depo.ua
Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції
Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції

Про це повідомляє depo.ua.

23 грудня народилися Карл та Карла: відомий російський художник Брюллов у 1799 році, а французька співачка італійського походження Бруні у 1968 році. Цікаво, що художник походив із французької родини Брюлло, але більшу частину життя проводив у Італії, де й оселився наприкінці життя. А ось дружина Ніколя Саркозі навпаки, народилася і Італії, але все своє життя живе на території Франції.

Можна б було пофантазувати й далі і навіть віднайти картини Брюллова, який полюбляв малювати портрети темноволосих красунь із довгим носом, на яких зображено жінок, схожих на красуню Бруні, але ми пропонуємо ознайомитися із життєвим шляхом цих двох непересічних особистостей. 

Карл Брюллов - російський художник, професор Петербурзької академії мистецтв. Походив із родини Брюлло. Брат скульптора Олександра Брюллова.

Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції  - фото 1

Автор картин на історичні теми, жанрових акварелей і портретів діячів культури.

У Брюллова вчилося багато художників-реалістів, зокрема українських — Іван Сошенко, Дмитро Безперчий, Тарас Шевченко та інші.

Народився Брюллов у Санкт-Петербурзі у родині гравера-різьбяра по дереву. Навчався у Петербурзі та стажувався в Італії. 

Відомо, що Карл Брюллов, який товаришував з Тарасом Шевченком і був його наставником, виставив портрет поета Василя Жуковського у лотереї й виручив 2500 рублів, за які викупив з кріпацтва українського письменника.

Раніше його прізвище писали як Брюлло, що доводило чужоземне походження родини, яка оселилася в Петербурзі. За легендою, після створення картини "Останній день Помпеї" цар Микола І вельможно додав до прізвища літеру "В", аби вона сповіщала іноземцям про підданого з Російської імперії і нагадувала російські прізвища.

Так художник став БрюллоВим. Насправді, це сталося раніше — ще 1822 року, коли випускник академії Карл Брюлло вперше відправлявся за кордон.

У художника і царя склалися погані відносини. Коли той натякнув про бажання мати портрет пензля Брюллова, той довго зволікав. Але час настав і художник прибув у палац. Цар сильно запізнився і художник полегшено покинув палац, бо отримав право не писати небажаний портрет, замовлення на який йому нав'язали силоміць. Портрет так і не був створений.

Життя в Петербурзі не склалося. Погіршилися і відносини з аристократами. Життя в столиці нічим не нагадувало улюблену Італію. Розчарований, ображений художник випрохав дозвіл виїхати в Італію знов.

За легендою, він доїхав до кордону і зняв увесь свій одяг і викинув його. На запити відповів, що не хоче брати в Італію навіть пилюку батьківщини-мачухи.

Особисте життя Брюллова не склалося. У 1838 році Брюллов познайомився з 18-річною Емілією Тімм, дочкою ризького бургомістра Георга Фрідріха Тімма, і закохався в неї.

27 січня 1839 року вони одружилися, проте, вже через місяць подружжя розлучилося назавжди. Емілія поїхала з батьками до Риги, ініційований Брюлловим шлюборозлучний процес тривав до 1841 року. Причина розриву залишилася невідомою петербурзькому суспільству, яке у всьому звинувачувало художника.

Брюллов, обмовлений, за його словами, дружиною і її рідними, став ізгоєм. Дослідники стверджують, що дійсною причиною розриву став зв'язок Емілії з одним зі своїх близьких родичів, який тривав і після її заміжжя. Ймовірно, про невірність нареченої Брюллов дізнався перед самим весіллям, яке все-таки відбулася під тиском батьків Емілії. 

Картини Карла Брюллова:

"Вершниця"

Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції  - фото 2

"Останній день Помпеї"

Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції  - фото 3

Карла Бруні-Саркозі - французька співачка італійського походження, колишня модель, дружина колишнього президента Франції Ніколя Саркозі.

Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції  - фото 4

Народилася в Турині, Італія в родині оперного композитора і багатого промисловця Альберто Бруні Тедескі і акторки кіно та піаністки Марізи Боріні. Її старша сестра — акторка, сценарист і режисер Валерія Бруні Тедескі.

У 1973 році родина Карли Бруні переїжджає до Франції. Карла навчається грі на піаніно та гітарі. З наймолодшого віку вона була в оточенні музики та успадкувала від своєї родини любов до цього мистецтва. Карла навчається в приватних інтернатах Швейцарії та Франції. Пізніше вивчає архітектуру в Парижі.

У віці дев'ятнадцяти років Карла полишає навчання і пробує себе в якості моделі паризького агентства City Models. Дуже швидко її помічають і Карла Бруні стає топ-моделлю міжнародного рівня та зіркою обкладинок журналів мод. 1995 року вона грає свою першу роль у фільмі Catwalk Річарда Лікока, а 1997 року в Paparazzi Алена Берберіана. Того ж року, у віці 29 років вона завершує свою десятирічну кар'єру моделі і віддається музиці.

Карла Бруні має імідж жінки, що підкорює чоловіків. Вона неодноразово з'являлась на шпальтах преси в обіймах рок-зірок Еріка Клептона та Міка Джаггера, мультимільярдера Дональда Трампа, акторів Кевіна Костнера та Венсана Переза, адвоката Арно Кларсфелда.

Коли Карла Бруні жила з видавцем Жаном-Полем Ентовеном у неї виник зв'язок з його сином Рафаелем, з яким вона одружилася і від якого народила дитину у 2001 році.

Карла стала одним з персонажів першого бестселера Жюстіни Леві, в якому авторка — колишня жінка Рафаеля, покинута ним заради Карли — переповіла свою історію занепаду та повернення до життя після розлучення.

В грудні 2007 року сайт французького тижневика L'Express опублікував фотографії Карли Бруні в компанії щойно розлученого президента Франції Ніколя Саркозі, що мало гучний розголос у французьких та світових ЗМІ. Пара провела разом різдвяну відпустку в Єгипті та Йорданії.

Карл та Карла: що поєднує видатного художника та дружину екс-президента Франції  - фото 5

8 січня 2008 року Саркозі на прес-конференції підтвердив намір одружитися з Карлою Бруні. Вони одружилися 2 лютого 2008 року в Єлисейському палаці (Резиденція президента Франції) в присутності лише найближчих родичів і друзів.

19 жовтня 2011 Карла Бруні народила дочку Джулію.

ФОТО: buro247.ru

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя