Кам'яне посипання: що треба знати при виборі бітумної черепиці в Одесі

Обираючи м'яку покрівлю, люди частіше звертають увагу на її зовнішній вигляд і набагато рідше на параметри кам'яного посипання на поверхні гонту. Але ж це набагато важливіше, ніж екстер'єр майбутнього будинку. Від якості грануляту залежить, коли покрівля почне старіти і як довго цей процес триватиме. У цій статті ми розглянемо види кам'яної крихти, щоб ви могли вибрати покрівельний матеріал, який прослужить максимально довго і виправдає всі витрачені на нього кошти

Журналіст відділу новин
Кам'яне посипання: що треба знати при ви…
черепиця

Функції захисно-декоративного грануляту

Нагадаємо склад гнучкої черепиці. В її основі лежить міцне склополотно, занурене в бітум - термопластичний продукт нафтопереробки. На сонці бітум плавиться, тобто переходить у рідкий стан. Без кам'яного посипання верхній шар м'якої покрівлі вже через кілька років постаріє і зруйнується. Щоб цього не сталося, покрівельну плитку покривають кам'яним посипанням, яке виконує такі функції:

  • Захищає бітумну черепицю в Одесі від ультрафіолету і передчасного руйнування.
  • Попереджає механічне пошкодження покрівельного матеріалу гілками, вітром, градом, льодом і снігом.
  • Пофарбовані гранули надають м'якій покрівлі фактуру і забарвлення, забезпечуючи неймовірну її привабливість.

І, нарешті, завдяки кам'яній крихті покрівельна плитка стає товщою, а отже, міцнішою.

Види кам'яної посипки

На ринку представлена бітумна черепиця з 4 видами грануляту. Почнемо з найнадійніших і найкрасивіших.

Базальт

Гранули гірського базальту мають округлу форму, надійно стикаються з бітумом і утримуються на поверхні гонту. Базальт не вицвітає, оскільки забарвлюється за дуже високої температури. Базальтовий гранулят - найпопулярніший вид посипання, який витримує будь-який агресивний вплив середовища і надійно захищає дах.

Сланець

Сланець належить до осадових порід. Він легко розколюється на дрібні фрагменти лускатої форми, які слабо утримуються на поверхні гонту. Сланець забарвлюється за допомогою хімічних барвників. Він погано переносить нагрівання, недостатньо стійкий до ультрафіолету, тому з роками вигорає і тьмяніє. Хоча у перевірених виробників сланцеве посипання, як правило, високої якості, а черепиця на її основі надійна і довговічна.

Антрацит

Це те саме вугілля глибокого чорного кольору з блиском. Воно не піддається фарбуванню, тому покрівельна плитка з таким покриттям тільки чорна. Це недорогий і тому досить популярний матеріал. З його мінусів: вологі важкі гранули можуть відриватися, а на морозі, коли вода перетворюється на лід, вони можуть відторгатися з бітумного шару.

Шлак

Шлак є побічним продуктом металургії. Він складається з маленьких сіро-чорних кульок. Що дрібніша фракція, то щільніше вона покриває бітум і менше обсипається. Шлак можуть додавати в інші види посипання для отримання ефекту затемнення.

Фахівці компанії RoofStone знають все про м'яку покрівлю, плюси й мінуси кожного виду посипання. Вони допоможуть зробити правильний вибір, щоб будинок отримав надійний і привабливий захист.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme