UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Камери NASA "упіймали" сріблясті хмари (ВІДЕО)

Місія NASA, названа PMC Turbo, тривала в липні протягом п'яти днів

За цей час камери, встановлені на повітряній кулі, відобразили рідкісне атмосферне явище - мезосферні хмари, також відомі як сріблясті хмари, передає Depo.ua з посиланням на Naked Science.

Сріблясті хмари - дуже розріджені хмари, які виникають в мезосфері, на висоті 80 кілометрів. Вони складаються з кристалів льоду, проте досі не до кінця відома природа їхніх ядер.

Метеорологи підтримують гіпотезу, згідно з якою ядрами є метеоритні рештки. Хмари утворюються влітку між 43 і 65 градусами північної і південної широти. При цьому вони видно тільки в сутінках після заходу Сонця, коли низькі шари атмосфери перебувають в земній тіні.

На формування сріблястих хмар впливають атмосферні гравітаційні хвилі, які утворюються внаслідок обтікання гірських масивів вітровими потоками. Ці хвилі, проходячи через штормові області, можуть закручуватися в торнадо, тому їх вивчення важливо для метеорології.

Восьмого липня NASA запустило велику повітряну кулю в мезосферу. До нього прикріпили вантаж з сімома камерами високої роздільної здатності та лідаром. Всі камери утворювали мозаїку, яка покривала 160 кілометрів. Кулю відправили з ракетного полігону Есрейндж (Швеція), через п'ять днів він прибув в Нунавут (Канада). За час польоту камери зробили шість мільйонів фотографій, загальний обсяг яких склав 120 терабайт.

Бернард Кайфлер (Bernd Kaifler), який брав участь в розробці експериментальної установки, розповів, що дослідники отримали на цьому етапі

"Ми вже знаємо двомірну структуру хвиль, виходячи з отриманих фотографій, але щоб скласти повний опис, необхідно третій вимір. Дані лидара дозволили встановити вертикальну структуру хвиль, яку ми б не отримали, використовуючи лише зображення", - сказав він.

Надалі інформація послужить для уточнення прогнозу погоди і кращого розуміння процесів, що відбуваються у верхній атмосфері не тільки Землі, але і інших планет - наприклад, Марса, де теж утворюються сріблясті хмари.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme