Які продукти викликають головний біль

Існує таке захворювання, як «мігрень гурманів». І є безліч продуктів, які викликають її

Які продукти викликають головний біль…

Фахівці стверджують: проста їжа не тільки дешевша і доступніша, але й корисніша для здоров'я, ніж заморські делікатеси. Високий відсоток жирності у всій цій смакоті - загроза підвищеного холестерину, надлишок солі - ризик гіпертонії, а деякі інші речовини - прямий шлях до розвитку головного болю.

Аміни проти радості

На першому місці серед продуктів, що провокують мігрень, - їжа, яка містить аміни (біологічні активні речовини, які змушують спочатку скорочуватися, а потім розширюватися судини мозку). При розширенні судин якраз і виникає больовий спазм. До класу амінів відноситься зокрема тирамін. Цей інгредієнт надає пряний смак і аромат дорогим сирам, шинці, копченій рибі, крабам, ковбасам та іншим м'ясним і рибним виробам.

Тирамін в організмі конкурує з одним із важливих медіаторів головного мозку - серотоніном, витісняючи його з організму. Тоді як науково доведено, що саме порушення обміну серотоніну (який ще називають гормоном радості) - причина розвитку мігрені у великої кількості людей. Аміни містяться не тільки в сирах і ковбасах, а й в маринадах, соусах і соліннях, і навіть в деяких фруктах (цитрусові, ананаси, банани) і горіхах.

Розплата за задоволення

Пам'ятаєте відомий цвєтаєвський вираз «шоколадом лікувати печаль»? Адже ці ласощі й справді підвищують настрій, оскільки какао виробляє в мозку речовину, споріднену опіуму, - фенілетиламін. І все б нічого, якби різкі коливання гормону радості не призводили б до такого ж різкого зниження серотоніну і, як наслідок, до приступу найжорстокішої мігрені. На жаль, смачний і корисний чорний шоколад, в якому міститься великий відсоток какао, - один з найбільш частих провокаторів мігрені гурманів. Так що з цими ласощами краще теж бути обережними. А ось білий і молочний шоколад головними болями зазвичай не загрожує. Проте, щоправда, загрожує карієсом і ожирінням.

На пульсуючий головний біль часто страждають і кавомани. Адже кофеїн викликає сильне звикання, і, коли його дія на організм слабшає, судини мозку сильно розширюються, через що виникає біль. Так що більше однієї чашки кави на день краще не вживати. До речі, кофеїн є також у чаї, какао і колі. З ними теж треба бути акуратнішими.

І про алкоголь. Вживаючи спиртне понад міри, ми, природно, розуміємо, що похмілля на наступний ранок не уникнути. Що ж, резонно - за задоволення треба платити. Але як прикро розплачуватися найсильнішим головним болем всього за один келих прекрасного, дорогого вина або за півкухля за всіма правилами звареного пива. Але, на жаль, саме сухе витримане червоне вино, шампанське і дороге пиво (особливо темне) найчастіше викликають мігрень. Звертайте на це увагу.

Синдром китайського ресторану

Про глутамат натрію чули всі. Правда, більшість впевнені, що ця смакова добавка міститься тільки в дешевому фастфуді: бульйонних кубиках, сухариках та чіпсах. Насправді отримати неабияку порцію глутамату можна і в дорогому ресторані. Пристрастю до цієї добавки особливо грішать китайські та тайські заклади. Втім, не такий вже це великий гріх. Адже китайці та тайці добувають свій глутамат з натуральних продуктів (як правило, з ферментованої риби і креветок), тоді як європейці використовують хімічно синтезований продукт.

В принципі глутамат натрію не шкідливий, якщо, звичайно, не вживати його понад міри (тобто більше 9 г на день). Але все ж таки у 10% людей навіть дрібка цієї спеції викликає головний біль (а також надмірне потовиділення і ускладненість дихання). Саме такі симптоми і отримали назву «синдром китайського ресторану». Тим, хто не переносить глутамат, краще не тільки обходити стороною ресторани південно-східної кухні, а й уважно читати склад продуктів, що купуються (інколи глутамат ховається під назвою гідролізованого рослинного білка).

Життя без салямі, але з цукром

Нітрити (речовини, що використовуються для консервування м'яса, а також для надання йому особливого смаку і рожевого кольору) також можуть викликати мігрень у деяких людей. До речі, не тільки дорогі м'ясні вироби, але і демократичні сосиски здатні призвести до нападу головного болю. Недарма навіть виділяють особливу «хот-договий головний біль» (проявляється пульсуючим болем у скронях через півгодини після вживання нітритів).

Ну і нарешті, не можна не згадати про штучний замінник цукру - аспартам, який також може бути причиною виникнення головного болю. Тому безпечніше додавати у чай справжній цукор (трішки), а також бути уважними при купівлі жуйки, фруктових соків, малокалорійного морозива та десертів, в які входять замінники цукру, радить depo.ua з посиланням на aif.ru.

Раніше depo.ua розповів про 10 продуктів, які забарвлюють зуби.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme