Як провести детокс взимку: 3 рецепта від лікаря Аюрведи

Лікар-невропатолог, лікар Аюрведи, керівник клініки «Аюрведа 192» Віктор Мацишин розповів ДеПо, як провести детоксикацію організму взимку

Як провести детокс взимку: 3 рецепта від…

Згідно Аюрведі, зима - це сезон, коли в природі домінує вітер, сухість і холод. Як правило, в цей час року тіло «стискається», тобто обмінні процеси сповільнюються і токсини погано виходять з організму. Як допомогти собі взимку?

1. Правильний режим дня

З чого починати день?

Аюрведа рекомендує лягати спати до 22 годин, а вставати до 6 ранку. Після пробудження - ранкова зарядка, а потім добре зайнятися медитацією. Дуже корисно присвятити деякий час самозануренню, це дуже важливо, особливо зараз, коли навколо так багато стресу.

Рекомендується навчитися спеціальній техніці - трансцендентальній медитації Махаріші. Вона дає унікальний стан розслаблення, який в 2-3 рази глибший, ніж під час сну. Під час медитації людина повертається в стан стабільності, після якого набагато легше повернутися до активного життя. Крім того, за допомогою цієї техніки медитації можна ефективно лікувати гіпертонію, оскільки ця хвороба найчастіше викликається саме стресами.

Також рекомендується повторити медитацію ввечері після роботи. Це буде своєрідний «душ» для нервової системи.

Сніданок

Після медитації можна поснідати. Ідеальний вибір для сніданку - будь-яка каша або печені фрукти. Кисломолочні продукти бажано вживати не частіше 1-2 разів на тиждень. Також можна з'їсти горіхи і сухофрукти.

Небажано запивати їжу рідиною, а також пити будь-які напої відразу після їжі. Рідина, випита після їжі, погіршить травлення.

Обід

Основний прийом їжі має припадати на обід. Бажано зробити його в 12-13 годин, оскільки саме в цей час дня їжа краще перетравлюється.

На обід можна з'їсти суп, кашу, овочі. У нас прийнято вживати м'ясо або рибу, тому такі продукти найкраще залишити для обіднього прийому їжі. Єдине «але» - не варто змішувати білкові продукти зі злаками, оскільки вони погано поєднуються. Така комбінація тільки буде призводити до накопичення токсинів в організмі.

Після обіду бажано трохи прогулятися.

Вечеря

Після 17-18 годин травлення слабшає. Тому в цей час не можна переїдати. Можна поїсти, але якісь легкі страви (суп, овочі або фрукти в будь-якому виді).

Якщо людина пізно повертається додому, але все одно відчуває голод, не рекомендується лягати спати в такому стані. У цьому випадку можна випити склянку теплого молока. В нього добре додати куркуму (дає жовчогінний ефект), мускатний горіх (поліпшить сон і зробить його більш глибоким) або кардамон (допоможе молоку швидше перетравитися). Часто в молоко додають мед, але не варто цього робити, так як мед має дещо інші властивості в порівнянні з молоком.

Якщо існує непереносимість молока, його можна замінити трав'яним чаєм. Однак не рекомендується їсти на ніч кисломолочні продукти - вони можуть негативно вплинути на якість сну. Їх найкраще вживати вранці або на обід.

Рекомендації з харчування

Їжа в холодний період року повинна бути тепла. В неї можна додавати зігріваючі спеції: імбир, чорний перець, корицю, гвоздику, кардамон. Всі ці спеції активізують метаболізм. З цих прянощів можна готувати чаї, а також додавати в різні страви.

Сніданок і вечеря повинні бути легкими. Якщо людина все одно відчуває почуття голоду, можна додати до основних прийомів їжі два перекуси між ними.

2. Олійний масаж

Аюрведа рекомендує робити спеціальні промаслювання тіла - олійні масажі. Для цієї мети можна використовувати універсальну кунжутну олію, вона має зігріваючі, відновлюючі і проникаючі властивості.

Як робити?

Олійний масаж можна виконувати кожен день перед тим, як прийняти душ. Олію треба наносити, починаючи від верхівки і рівномірно розподіляючи по всьому тілу. Рухатися по тілу треба зверху вниз. Більше уваги варто приділити вушних раковинам, області серця, низу живота, низу спини і стопам. Суглоби краще масажувати круговими рухами- поглажуваннями. Масаж бажано виконувати не менше 5 хвилин.

Важливо: область живота масажуємо тільки за годинниковою стрілкою.

Що потім?

Після масажу варто прогрітися в душі. І тільки після цього можна змити олію за допомогою миючого засобу. Не намагайтеся ретельно змити олію з тіла, вона сама потім вбереться.

3. Розвантажувальний день

Якщо людина якимось чином порушила свій режим харчування, наприклад, переїла, як найкраще допомогти розвантажитися організму? Перше, що спадає на думку - поголодувати. Голодування - хороший метод, але його бажано проводити під наглядом лікаря.

Гаряча вода зі спеціями

Тому найкраще діяти так: наступного дня пропустити сніданок. А замість нього пити теплу воду (температура ближче до гарячої). У воду можна додати по щіпці імбиру і кумина - ці спеції допоможуть прискорити метаболізм. Такий напій можна перелити в термос і вживати протягом дня невеликими порціями (по 2-3 ковтки кожні півгодини).

Така вода потихеньку буде розпалювати вогонь травлення і допоможе їжі швидше перетравитися, а організм зможе швидше позбутися від токсинів.

Коли можна їсти?

А коли з'явиться відчуття голоду, можна що-небудь з'їсти. Для першого прийому їжі слід вибрати що-небудь легке, наприклад, суп з рису басматі і овочів. Або це можуть бути печені овочі. Бажано не їсти продукти тваринного походження, ферментовані або оброблені продукти.

Після цього бажано продовжувати пити теплу воду зі спеціями, а вечеря теж повинна бути легкою (наприклад, суп або печені фрукти).

Таким в ідеалі повинен бути день, коли ми хочемо допомогти організму очиститися. А потім можна повертатися до свого звичного раціону.

Фото, відео: Ольга Камєнєва/ДеПо

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme