Як забезпечити немовляті безпечний сон

Створити умови для безпечного сну малюків зовсім нескладно. Головне - щоб про них знали всі, хто перебуває поруч з дитиною: бабусі, дідусі, інші члени сім'ї, няні і друзі

Як забезпечити немовляті безпечний сон…

1. Укладайте малюка спати на спину. Дітей першого року життя укладайте спати як вдень, так і вночі на спину. Якщо дитина вже вміє сама перевертатися уві сні зі спини на бік або на живіт, не варто її перекладати. Якщо дитина заснула в дитячому автомобільному кріслі, візку або слінгу, постарайтеся скоріше перекласти її на жорстку горизонтальну поверхню.

2. Вибирайте жорсткий матрац. Ліжечка, люльки тощо повинні відповідати сучасним стандартам безпеки. Не укладайте дитину в ліжечко, якщо у ного поламані або відсутні деякі деталі або є відкидний борт. Обов'язково використовуйте наматрацник на резинці, який зазвичай йде в комплекті з матрацом. Між матрацом і наматрацником не повинно бути ні ковдр, ні подушок. Ніколи не кладіть дитину спати на дивані, кріслі, водному ліжку, а також на подушках або пледах.

3. Приберіть з ліжечка всі сторонні предмети (м'які іграшки, шнурочки для пустушок тощо), які можуть збільшити ризик удушшя. Подушки, ковдри, пледи, захист на ліжечко (бортики) і м'які іграшки можуть стати причиною удушшя.

Результати дослідження не показали, коли можна безпечно використовувати ці предмети в ліжечку. Більшість експертів сходяться на думці, що після 12-місячного віку перераховані предмети становлять менший ризик для здорових дітей.

4. Укладайте дитину спати в тій самій кімнаті, де ви спите, але не в одному ліжку. Поставте ліжечко або колиску на відстані витягнутої руки від вашого ліжка. Діти, які сплять в одному ліжку з батьками, піддаються ризику синдрому раптової дитячої смерті (СРДС) або удушшя. Батьки під час сну можуть перекинутися і придавити дитину, а немовлята можуть самі заплутатися в простирадлі або ковдрі.

5. Зберігайте грудне вигодовування. Результати досліджень показали, що грудне вигодовування зменшує ризик СРДС.

6. Вакцинуйте дитину згідно з графіком щеплень. Останні дані свідчать, що щеплення можуть захистити від виникнення СРДС.

7. Тримайте дитину подалі від курців і місць для куріння. Якщо ви курите, спробуйте кинути, а поки намагайтеся, щоб тютюнового диму не було в будинку і в автомобілі. Не паліть у будь-якому місці (навіть на вулиці), де поруч з вами перебуає ваша дитина.

8. Не допускайте перегріву. Дотримуйтесь комфортної температури в кімнаті, де спить ваша дитина. На дитині має бути не більше ніж на один додатковий шар одягу більше, ніж на вас. Якщо ви переживаєте, що дитині може бути холодно, надягайте на неї теплу піжаму замість додаткової ковдри.

9. Дайте дитині пустушку перед сном - це допомагає зменшити ризик СРДС. Якщо ви годуєте грудьми, почекайте, поки налагодиться грудне вигодовування (зазвичай це займає 3-4 тижні) перш ніж пропонувати пустушку. Не переживайте, якщо дитина не захоче пустушку, спробуйте пізніше ще раз, хоча деяким дітям вони зовсім не подобаються. Якщо дитина заснула з пустушкою, і вона випала, не варто давати її знову.

10. Не використовуйте домашній кардіореспіраторний монітор для зменшення ризику СРДС. Домашній кардіореспіраторний монітор може бути корисний для дітей із хворобами дихання або серця, але немає доказів, що вони зменшують ризик СРДС.

11. Не застосовуйте товари, у рекламі яких стверджують, що вони зменшують ризик СРДС. Немає даних, що підтверджують інформацію про те, що спеціальні матраци, позиціонери і поверхні для сну зменшують ризик СРДС. Навпаки, зафіксовані випадки, коли при використанні цих товарів діти задихнулися.

Що можуть зробити для здоров'я дитини майбутні мами: вакцинуйтеся згідно з календарем щеплень, ходіть на перинатальні консультації до лікаря, не паліть, не вживайте алкоголь або наркотики під час вагітності і після пологів, тримайтеся подалі від курців і місць для куріння.

Частіше кладіть малюка на живіт під час неспання. Це допоможе зміцнити м'язи шиї. Завжди залишайтеся поруч з дитиною, поки вона не спить і лежить на животі.

Увага: ці рекомендації призначені для здорових дітей до 1 року. Діти з певними захворюваннями можуть і повинні спати на животі.

Проконсультуйтеся у педіатра, як краще вкладати спати вашу дитину, пише ДеПо з посиланням на healthychildren.org.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme