Як впоратися з «холодовими» проблемами зі здоров'ям

Ми можемо і не здогадуватися, що погане самопочуття може бути викликане холодною погодою. Що відбувається з нами в мороз і як почуватися комфортно при мінусовій температурі?

Як впоратися з «холодовими» проблемами з…

Болить голова

У мороз усі судини, у тому числі й головного мозку, звужуються. У деяких жінок, особливо в критичні дні, коли чутливість організму стає максимальною, на холоді може статися раптовий напад головного болю. Впоратися з ним просто. Зайдіть у будь-яке тепле приміщення, і головний біль мине сам.

Але, буває, голова болить не тільки на морозі, але і на роботі, і вдома. Причина - у різкому перепаді температур.

Що робити?

Одягайте шапку, вона повинна облягати голову, але не здавлювати її. Носіть теплий шарф, але не зав'язуйте його туго, щоб не пережимати судини шиї, що живлять головний мозок.

Їжте на сніданок гарячі і досить калорійні страви: кашу, яєчню, гарячі бутерброди. Випивайте гарячий напій - чай, какао, молоко. Не пийте кави, вона підвищує чутливість і провокує появу головного болю.

М'яко розширюють судини мед, курага, лимонний сік, грейпфрути, хурма, часник.

Червоніє і свербить шкіра

На морозі, найчастіше на руках та обличчі, з'являються рожеві плями, схожі на укус комара. Іноді вони в теплі через годину-дві минають самі. Хоча можуть триматися тиждень і більше або перетворюватися на пухирі. Так проявляється холодова кропивниця.

Що робити?

Менше бувати на вулиці в мороз. З'ясуйте, при якій температурі у вас з'являється реакція на холод, і в таку погоду не ходіть гуляти. Не намагайтеся загартовуватися взимку і привчати себе до холоду, буде тільки гірше. Вмивайтеся теплою водою.

Не їжте і не пийте холодні страви і напої. Відмовтеся на деякий час від кави, алкоголю, грибів, копченостей, консервів, горіхів, шоколаду, цитрусових, ананасів, спецій. Це потужні алергени, які можуть підсилити хворобу.

Перед виходом з дому наносьте на відкриті частини тіла спеціальні лікувальні «ізолюючі» креми, що захищають шкіру від холоду.

Сходіть до лікаря-алерголога. Як правило, холодова кропив'янка - наслідок інших хронічних захворювань. До того ж лікар порадить вам антигістамінний препарат.

Важко дихати

При вдиханні холодного повітря здається, що стається спазм, і повітря важко проходить у легені. Причиною може бути і холодова алергія, і недолікована застуда.

Що робити?

Сходіть до лікаря-алерголога або пульмонолога.

Захищайте від холоду в першу чергу грудну клітку. Не ходіть у пальто нарозхрист. Носіть шарф із натуральних тканин. Але й не варто одягатися занадто тепло. Якщо ви спітнієте, контраст температури посилиться, і ви легко можете застудитися.

Звикайте до холоду поступово. Одягнувшись, постійте кілька хвилин біля відкритої кватирки. На першому поверсі під'їзду постійте ще кілька хвилин.

Сохне шкіра рук і губ

Мороз висушує шкіру набагато сильніше, ніж сонце. А ще взимку в повітрі приміщень, де ввімкнене опалення, дуже низька вологість. У результаті шкіра, у першу чергу губ і рук, сохне і навіть тріскається.

Що робити?

На вулиці прикривайте нижню частину обличчя шарфом або хусткою. Не виходьте без теплих рукавичок.

Не облизуйте губи, особливо на вітрі.

Робіть пілінг. За 15-20 хвилин до нанесення макіяжу покрийте губи гігієнічною помадою і з невеликою силою помасажуйте їх кінчиком пальця. Потім промокніть помаду і протріть губи м'якоттю скоринки лимона. Узимку не користуйтеся блиском для губ. Купуйте жирну помаду, наприклад, з маслом жожоба або норковим маслом.

Для рук використовуйте жирні живильні креми з вітамінами А і Е. Увечері можна зробити ванночку з оливковою або персиковою олією. Після ванночки промокніть руки, надіньте бавовняні рукавички і спіть у них.

Якщо шкіра обвітрюється і лущиться, перед виходом на вулицю використовуйте спеціальні захисні креми для відкритого повітря.

Замерзаєш на вулиці

Дехто мерзне на вулиці, навіть коли стовпчик термометра опускається трохи нижче нуля.

У людей зі зниженим тонусом судин, гіпотонією або вегето-судинною дистонією порушене капілярне кровопостачання, тому в них кров погано надходить до шкіри, і кисті рук, стопи ніг, кінчик носа взимку «крижані». Але замерзнути може будь-хто, якщо одягнеться не по погоді, у мороз довго постоїть на одному місці або вип'є чогось міцного. Алкоголь розширює судини і випускає внутрішнє тепло назовні.

Що робити?

Коли хочете швидко зігрітися, випийте гарячого солодкого чаю або жирного бульйону.

Якщо у вас сильно замерзли руки і ноги, не можна намагатися зігріти їх, поклавши на батарею або підставивши під струмінь гарячої води. Різкий контраст температур може викликати сильний біль і навіть порушити ритм серця!

Прийміть ванну. Спочатку налийте воду 37-градусної температури. Додайте у воду кілька крапель протизапального ефірного масла ялиці (ялини, сосни або евкаліпта - на вибір). Поступово підвищуйте температуру води до комфортної. Полежіть 15-20 хвилин. Пам'ятайте, що гарячі ванни не можна приймати при гіпертонії і загостренні хронічних захворювань.

Не їжте солоні і гострі продукти, а також копченості. Сіль затримує рідину і може викликати спазми судин.

Зате налягайте на бобові, печінку, яйця, кукурудзяну та оливкову олії, у них є вітаміни Е і С, які роблять судини еластичними і міцними, радить depo.ua з посиланням на wday.ru.

Раніше depo.ua розповів про 6 найкращих рецептів зігріваючих напоїв для зими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme