Як не напитися за святковим столом: 10 правил

Як не звалитися занадто швидко під ялинку і не пропустити найцікавіше в новорічну ніч - прості, але ефективні поради дає експерт

Як не напитися за святковим столом: 10 п…

1. Для початку не варто проводжати Старий рік горілкою. Оскільки після неї розвезе від першого ж келиха шампанського. Зазвичай такі провожаті приймають горизонтальне положення під ялинкою вже о пів на першу ночі і псують свято всім іншим, попереджає відомий психіатр-нарколог Олексій Магаліф.

2. Перед першим келихом шампанського важливо гарненько поїсти (бажано не листочок салату, а повноцінно скуштувати холодних і гарячих закусок), а потім розливати ігристе по келихах. Справа в тому, що вуглекислота, що міститься в шампанському, миттєво всмоктується в стінки шлунка, і сп'яніння настає катастрофічно швидко, якщо шлунок порожній. До того ж шампанське ще й підвищує кислотність шлунка, що загрожує печією.

3. У кавказькій традиції говорити довгі тости прихована чисто практична мудрість: між чарками проходить достатньо часу. Це нівелює алкогольне навантаження на організм. Тож, якщо хочете провести 1 січня без головного болю - приступайте до підготовки застільних промов.

4. Віддавайте перевагу слабо фарбованим напоям. Сполуки, що містяться в сильно ферментованому алкоголі, діють безпосередньо на кров'яні судини. Це викликає подобу мігрені і підсилює похмілля. Як правило, чим світліше алкоголь, тим менше таких сполук у ньому міститься. Тобто в цьому сенсі горілка краще, ніж віскі або ром.

5. Випиваючи на кожну порцію спиртного склянку води, ви допоможете організму справитися з обезводненням і швидше вивести продукти розпаду етанолу з організму.

6. Чи допоможуть аптечні засоби від похмілля? Так, вони цілком підходять, якщо мова йде про банальне отруєння алкоголем. Наприклад, в основі Алкозельцера - аспірин, тобто ацетилсаліцилова кислота, а в основі різних антипохмелінів - бурштинова кислота. Ці речовини допомагають зменшити алкогольну інтоксикацію організму.

7. Проте гарячий бульйон, чай з лимоном і медом, кислі щі, яблучний сік не менш ефективно допоможуть впоратися з отруєнням природним способом.

8. Перед сном випийте антацид (препарат, що знижує кислотність шлунка, на вибір: ренні, тальцид, гастрацід, маалокс і т.д.) і парацетамол від головного болю.

9. Чашка кави може допомогти, оскільки кофеїн є судинозвужувальним засобом і допомагає кровоносним судинам, але не захоплюйтеся ним, оскільки кава має сечогінні властивості і збуджує нервову систему, а вам треба гарненько виспатися.

10. Краще перед сном випити чаю з медом, гарненько закутатися (через шкіру з потом також будуть виходити алкотоксини) і спати не менше 8 годин, радить depo.ua з посиланням на kp.ru.

Раніше  depo.ua розповів про 7 правил харчування в новорічні свята.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme