Як уникнути загострення хронічних захворювань восени: 5 порад дієтолога

Лікар-гастроентеролог, дієтолог Лариса Бойченко розповіла ДеПо, як уберегтися від сезонних загострень хронічних захворювань

Як уникнути загострення хронічних захвор…

Через зміну раціону і похолодання восени загострюються насамперед хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Щоб поліпшити самопочуття, слід дотримуватися таких рекомендацій:

1. Перехід на більш щадне харчування

Слід замінити 1-2 прийоми овочів і фруктів на день на термічно оброблені.

Наприклад, якщо влітку ми їли салати зі свіжих овочів тричі на день, то зараз на вечерю не слід вживати сирі овочі і фрукти. Це відверне роздратування підшлункової залози і зменшить навантаження на шлунок.

Варто віддати перевагу тушкованим, відварним, приготованим на пару, запеченим в духовці фруктам і овочам.

Єдине обмеження: фрукти треба їсти в першій половині дня, бо це вуглеводна їжа. Вранці така їжа зарядить нас енергією, а фрукти, з'їдені ввечері (неважливо - в сирому або термічно обробленому вигляді), будуть сприяти набору ваги. Восени це особливо актуально.

2. Щоденне вживання білка

Багатьох влітку не тягне на м'ясні продукти. А в холодну пору року м'ясо обов'язково має бути присутнім в раціоні. Однак не варто вживати м'ясо або рибу частіше одного разу на добу. Краще збільшити саму порцію. Восени добова норма риби або м'яса на дорослу людину складає в середньому 100 г.

3. Дотримання питного режиму

Незважаючи на похолодання за вікном, не варто зменшувати споживання рідини. Адже організм як і раніше потребує води. Тому 1,5 л води в першій половині дня ми повинні випивати обов'язково. Можна не перевищувати цей обсяг, але і зменшувати його точно не слід.

4. Обмеження кількості спиртного

У міжсезоння слід дуже акуратно ставитися до вживання спиртного. Це стосується будь-яких алкогольних напоїв: від найслабших до міцних. Адже алкоголь може спровокувати загострення різних хронічних захворювань.

5. Обов'язкова фізична активність

Незалежно від того, яка на вулиці погода, варто приділяти увагу щоденним фізичним навантаженням. Наприклад, це може бути мінімум одна година прогулянки або заняття в спортзалі - вибір за вами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme