Кабмін заблокував роботу держреєстру в містах Донецької області, - Жебрівський

Зокрема, у Маріуполі та Краматорську тепер не можна купити або продати житло
Depo.Життя
19 грудня 2015 09:44
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "112 Україна" повідомив глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебривський, передає повідомляє depo.ua.

Він пояснив, що вийшла небезпечна законодавча колізія. Кабмін відніс до міст і населених пунктів зони АТО Маріуполь, Краматорськ, Артемівськ, Дзержинськ та інші населені пункти. Таким чином, на них поширилася норма передбачає заборону на зміну власників підприємств, директорів підприємств, прав власності на нерухомість. Тепер, у містах неможливо придбати або продати житло, переоформити права власності.

"Тобто фактично території працюють по аналогії з територією тимчасово окупованою. Ми буквально самі були приголомшені цими речами", - сказав Жебрівський.

За його словами, Донецька ОДА підготувала законопроект, суть якого полягає в тому, щоб внести зміни в закон. Зокрема, передбачити, що норми про заборону змін не поширюються на території, які контролюються українською владою. Поширюються вони лише тимчасово окуповані території.

Після схвалення законопроекту у Верховній раді і підписання його президентом Петром Порошенком, держреєстр буде розблоковано.

"Сподіваюся, що Верховна рада прийме це рішення в терміновому порядку. Ми контролліруем цей процес і сподіваємося що на найближчому засіданні це відбудеться", - підкреслив Жебрівський.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя