Історія на тарілці: Як Гіппократ та Аристотель зефіром ласували

Зефіром любив ласувати Аристотель, а Гіппократ відновлював смаколиком сили після кожної операції

Історія на тарілці: Як Гіппократ та Арис…

Хоча сучасні історики кулінарії вважають любов культових греків до популярних солодощів лише легендами, такими оповідками люблять ділитися і в наші дні. Адже від них імідж зефіру стає навіть романтичнішим.

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ділиться не лише рецептами популярних страв, а і цікавими фактами про них.

Отже, деякі вірять, що зефір з'явився у Стародавній Греції і зразу ж завоював серця тогочасної еліти. Мовляв, Гіппократ не лише відновлював сили сам, а і тягав його разом з пігулками, аби пригощати пацієнтів після операцій.

Втім, якщо зефір і фігурував у трактатах легендарного лікаря, то радше як назва сильного вітру.

За ще однією версією, смаколик, а точніше, його сильно видозмінений пращур, з'явився у Стародавньому Єгипті. Готували делікатес із живиці алтею з додаванням горіхів і меду. Ласували ним переважно знать і фараони, а також екзотичний десерт підносили богам.

Перша письмова згадка про зефір датується XIV сторіччям, а от справжню популярність він здобув аж у XIX у Франції. Зокрема, у ресторанах країни стала популярною страва "Пиріг Зефіру", головними інгредієнтами якої були натерте коріння алтея з цукром, водою та яєчними білками.

Наразі зефір та маршмеллоу просто їдять в якості десерта, додають у каву чи навіть у... піцу. Принаймні, саме зефірну піцу з додаванням карамелі та мигдалю зготували на день народження японського виробника молочних продуктів Morinaga.

ІНГРЕДІЄНТИ

Яблука - 1000 г
Цукор - 250 г
Ванільний цукор - 10 г
Білок яєчний - 1 шт.
*
Для сиропу:
Вода - 140 мл
Сік лимонний - 20 мл
Цукор - 475 г
Агар-агар - 8 г

ЯК ПРИГОТУВАТИ

- Очистити яблука, протягом 20 хв запекти у духовій шафі, протерти через сито.

- Замочити агар-агар у 140 мл води, додати лимонний сік. Дати відстоятися годину. Поставити каструлю на вогонь, додати 475 г цукру і весь час перемішувати до повного розчинення.

- Через годину каструлю з агар-агаром поставити на вогонь, довести майже до кипіння, додати 475 грамів цукру і весь час перемішувати до повного розчинення цукру (необхідно добитися стану так званої Проби №2, коли сироп стікає сформованою щільною цівкою)

- Додати у яблучне пюре 250 г цукру і ванільний цукор. У два прийоми додати яєчний білок, збиваючи міксером.

- Продовжуючи збивати, влити сироп у яблука, аби вийшла однорідна пишна маса, збільшена в обсязі у 2,5 рази.

- Її заливаємо у форми та залишаємо остигати на добу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme