Історія на тарілці: Пиріг, через який New York Times друкували одну і ту саму статтю 12 років

Original Purple Plum Torte by Marian Burros from New York Times – так він правильно називається. Простий пиріг завоював серця американських кулінарів настільки, що вони роками тероризували редакцію, щоб вона друкувала його знову і знову

Історія на тарілці: Пиріг, через який Ne…

В вересні 1983 року, коли на перших шпальтах The New York Times новини про удари американців по Лівану, антисемітські напади в Нью-Йорку і ускладнення відносин з СРСР через збитий південнокорейський літак, редактор кулінарної рубрики Маріан Буррос вперше опублікувала рецепт сливового пирога. Рецепт дала Лоїс Левіна, співавторка Маріан по кулінарній книзі "Елегантно, але легко".

Сливовий пиріг справді був насправді був дуже простим. Маріан Беррос присвятила рецепт розпалу сезону слив, що коштували дуже дешево.

Яке ж було здивування редактора кулінарної рубрики, коли читачі через деякий час почали засипати її листами з проханням надрукувати рецепт ще раз. Ну ок, опублікували.

Через рік історія повторилася. Потім ще і ще. "Чи не настав час надрукувати рецепт сливового пирога?" Або "Ви збираєтеся друкувати рецепт сливового пирога?" Його публікували кожного вересня, з 1983 до 1989 рік. В 1989 році терпець Маріан Беррос увірвався. В своїй колонці вона поставила питання до читачів, чому їм не вирізати і не зберегти рецепт, якщо він їм так сподобався. Вона навіть вступила в полеміку з читачами, пояснюючи, що не хоче більше публікувати Original Purple Plum Torte, шляк би йому трафив, від Лоїс Левіна, качка б її копнула. Одна з читачок миролюбно відповіла, що тоді вона і 12 її колег напишуть групове звернення надрукувати сливовий пиріг ще раз.

Маріан Беррос досі живе в Нью-Йорку. Фото: gettyimages.ca, ediblegreenmountains.com

"Це, ймовірно, останній раз, коли рецепт буде передрукований. Точно вам кажу. Заламінуйте собі його!" - приблизно так здалася Маріан Берроз на вимоги цих "тринадцяти апостолів сливового пирога" і рецепт знову було надруковано. З рисочками по краях, щоб його зручно було вирізати і зберігати.

Впродовж наступних років, аж до 1995 улюблений рецепт читачів The New York Times публікувала, причому в різних варіаціях, з іншими фруктами, з ягодами, без яєць, без масла. В 2010 був опублікований рецепт з цільнозерновим борошном.

РЕЦЕПТ

3/4 чашки цукру (в оригінальному рецепті 1983 року було запропоновано 1 склянку цукру; версія 1989 зменшила її до 3/4 склянки)

1/2 чашки несоленого масла (вершкового)

1 чашка борошна, просіяна

1 чайна ложка пекарського порошку (розпушувача)

Дрібка солі

2 яйця

12 слив, порізаних половинками

Цукор і кориця для заправки.

Для тих, хто звик спіймати рецептуру в грамах, даємо свій "переклад": цукор - 200 гр., вершкове масло - 120 гр., борошно - 120 гр. Одна мірна американська чашка - це приблизно 200 грамів білого цукру, і від 90 до 160 грамів муки, в залежності від помолу.

ЯК ГОТУВАТИ

1. Розігрійте духовку до 180 градусів.

2. Масло і цукор перебийте до кремової текстури. Додайте борошно, розпушувач, сіль та яйця, ретельно перемішайте.

Фото: arisha-petrovi4.livejournal.com

3. Викладіть тісто в форму, покладіть на нього сливи, зрізом униз (хтось наполягає, що треба зрізом уверх, і навіть в цих фото сливи викладено таким чином, але в оригінальному рецепті вказано "skin side up", тобто шкіркою уверх), припороште цукром і корицею.

4. Випікайте 40-50 хвилин. Дістаньте з форми.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme