Історія фото: "Сержант Тор", або Навіщо "Азову" молот

Світлина, на якій боєць "Азову" урочисто несе величезний молот, стала хітом соцмереж. Сержанта одразу почали порівнювати із стародавнім скандинавським богом Тором

Історія фото: "Сержант Тор", або Навіщо…

Depo.ua продовжує розповідати про те, за яких обставин були зроблені світлини з України, які викликали резонанс в соцмережах.

Світлина з параду, який відбувся з нагоди третьої річниці звільнення Маріуполя від проросійських бойовиків викликала черговий істеричний напад у ватної преси. "Парад нацистів-язичників, поганські символи, куд-кудах-тах-тах...."

Жах, який викликають "азовці" у ворогів України, то, звісно, чудово, але, пояснюють в "Азові", молот з'явився не для цього. Це нова традиція Військової школи командирів "Азову" ім. полковника Євгена Коновальця, яка з'явилася напередодні випуску другого курсу сержантів.

Символічно школа є кузнею кадрів, адже вона випускає нових спеціалістів військової справи: сержантів та офіцерів. Минулого року під час випуску першого курсу сержантів було зроблено символічний удар молотом по ковадлу. Кування сталі уособлювало процес кування у школі нових бійців-професіоналів.

Автор фото: Олександр Лапаєв

"Під час випуску сержантів відбувається зміна у школі Головного сержанта: замість свого попередника на посаду постане новий сержант. У нашій школі така подія не тільки прописується на папері, вона буде супроводжуватися відповідною церемонією, - розповідають в "Азові". - Розпочинається дійство з шикування особового складу, підняття прапорів полку "АЗОВ" та ВШК, потім командир представляє перед вишикуваним особовим складом азовців попереднього та нового Головного сержанта. Далі перед строєм з'являється дерев'яна скриня, на якій викарбувано кредо, яке зачитуватиме сержант курсу і яке всі сержанти повторюватимуть за ним. Так сержанти даватимуть клятву вірності підрозділу та Батьківщині. Коли зачитування креда закінчується, зі скрині сержант курсу дістає бойовий молот як символ зброї Головного сержанта, адже за ієрархією Головний сержант "кує", тобто навчає всіх інших сержантів. Він передає молот старому Головному сержанту, а той – командиру. Командир виголошує йому подяку за виконану роботу, службу та передає символ новому Головному сержанту, говорить йому, що отримав даний молот від його попередника, який вів свою гідну боротьбу, і тепер бажає наснаги новому Головному сержанту у продовженні його справи. Новий Головний сержант отримує молот, тоді повертає його сержантові курсу, а той віддає на ковадло".

Фото: azov.press

Молот – новий азовський символ передачі командування, зроблено вручну відомим українським майстром. З одного боку на ньому викарбовано герб полку "АЗОВ" (не так званий Вольфсангель, тобто Вовчий крюк, а монограма з пересічення двох літер, I та N, які символізують центральний лозунг "Ідея Нації", літеру N саме так писали до петрівської реформи) , з іншого – герб Військової школи командирів "АЗОВ" імені полковника Євгена Коновальця. На рукоятці він має викарбувані слова полковника "Не ридать, а здобувать", а з іншого боку - відому цитату Коновальця "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю".

До нього матиме право доторкатися виключно Головний сержант, тоді як офіцери школи передають із покоління в покоління офіцерів бойовий прапор школи.

Фото: azov.press

Всередені на кришці скрині - золота табличка, де прописані прізвище, ім'я та позивний першого Головного сержанта. Таблички будуть доповнюватися протягом десятиліть ініціалами прийдешнього Головного сержанта школи. В "Азові" наголошують - цей молот є єдиним в своєму роді та стане справжньою реліквією як для Військової школи командирів, так і для всього полку."

Автор головного фото: Олександр Лапаєв

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme