Історія дня. Як люди дізнаються майбутнє у бабака, коли той шукає коханку

Сьогодні у світі відзначають День бабака, а харківський синоптик Тимко III вже навіщував українцям ранню весну

Історія дня. Як люди дізнаються майбутнє…

Як передає кореспондент Depo.Харків, степовий бабак Тимко IIІ, якого сьогодні, 2 лютого, розбудили в селищі Гайдари в Харківській області на біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна, не побачив своєї тіні, оскільки була хмарна погода.

Наглядач, професор біологічного факультету ХНУ ім. Каразіна Віктор Токарський, "перевів" передбачення Тимка, зазначивши, що тепла весна настане за шість тижнів.

Натомість запорізький бабак міцно спить у зоопарку, тож співробітники вирішили його не будити.

ВІД ЇЖАКА ДО БАБАКА

Depo.ua пропонує дізнатися історію дещо дивного свята.

Отже традиція бере початок ще зі Стародавнього Рима, де, за певними даними, погоду віщував їжак. Традиція швидко ширилася Європою - наприклад, у Німеччині місію синоптика довіряли барсуку.

Саме з Німеччини традиція "мігрувала" у США. Оскільки барсуків у країні не було, питати прогноз завелося у бабака. За повір'ям, якщо тварина побачить свою тінь, зима триватиме ще шість тижнів.

З 1886 року цей день став у країні національним святом.

Цікаво, що день припадає на Стрітення Господнє, і погода в цей день завжди вважалася знаковою. "Якщо день яскравий і чистий, у році буде дві зими", - наголошує шотландське прислів'я. А деякі народів вірить, що в цей день у барлігу ведмідь повертається на інший бік.

ДЕНЬ КОХАННЯ

Втім, біологи у віщунські здібності бабаків не дуже вірять.

Американські вчені погоджуються, що самці бабаків і справді залишають своє помешкання у цей період. Але їхня мета - придивитися собі пару. При цьому самки прокидаються на тиждень пізніше. Коли самцю і самці вдалося побачити один одного, вони знову повертаються у нірку, аби трохи доспати. Натомість у березні, коли настав час остаточно прокидатися, вже чітко знають, де їхня пара.

Тож пов'язати ритуал саме з бабаком німецькі переселенці у США вирішили тому, що тваринки вешталися навколо своїх домівок на очах у людей.

Наразі День бабака залишається одним з найулюбленіших свят американців.

У цей день влаштовують гучні вечірки і навіть бали.

Найвідоміший у США бабак Філ - персона вельми популярна. У тварини навіть є своя сторінка у Facebook (хоча насправді Філ - це почесна посада, яку за століття з хвостом посідали кілька тварин).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme