Штучне «космічне» серце пересадили другому пацієнтові

Французька біомедична компанія Carmat офіційно підтвердила 8 вересня інформацію про те, що розроблене нею штучне серце отримав другий з початку клінічних випробувань пристрою пацієнт

Штучне «космічне» серце пересадили друго…

Компанія заявляє про твердий намір продовжити випробування приладу, який є, на думку творців, найбільш досконалим штучним серцем з усіх існуючих у світі на даний момент, на ще двох смертельно хворих учасниках, незважаючи на загибель одного пацієнта.

Серце Carmat є біомеханічним аналогом живого серця і покликане максимально повноцінно замінити цей орган на досить довгий період часу, який може знадобитися пацієнтові в очікуванні трансплантації донорського серця. Серед переваг серця Carmat перед існуючими пристроями - легка вага (всього 900 г порівняно з 6,1 кг, які важить схвалене для застосування в США, Канаді і Європі штучне серце виробництва SynCardia Systems), а також висока біосумісність з власними тканинами і органами організму, що знижує ризик відторгнення, завдяки застосуванню найсучасніших синтетичних і біо- матеріалів.

Зокрема, усі поверхні клапанів, що безпосередньо контактують з кров'ю, виготовлені з мікропористого біоматеріалу, отриманого з тканини сердечного м'яза корів. Це дозволяє запобігти ризику утворення тромбів - однієї з основних проблем, що виникають при використанні пристроїв, що імплантуються, і, відповідно, понизити пацієнтам дозу антикоагулянтів.

Вбудовані сенсори регулюють інтенсивність роботи пристрою залежно від фізичного навантаження пацієнта і передають дані на лікарняні комп'ютери, що дозволяє здійснювати віддалений моніторинг стану вже виписаного додому хворого. Живлення штучного серця здійснюється за рахунок літієвих батарейок, що забезпечують 12-годинну роботу, трикілограмовий пояс з яких пацієнт носить на тілі.

Розробники стверджують, що їх дітище, що наполовину складається з новітніх високотехнологічних біоматеріалів, а наполовину - з компонентів, зазвичай використовуваних при створенні космічних апаратів, є останнім словом у сфері біомедицини. Творець пристрою, кардіохірург Ален Карпентьє займався його розробкою в цілому 25 років і в 2008 році створив компанію Carmat як дочірнє підприємство Європейського аерокосмічного і оборонного концерну (EADS) Astrium, що дало йому і його колегам доступ до космічних технологій. Розраховано серце Carmat на 230 мільйонів скорочень і не менше п'яти років безперебійної служби, що дозволяє пацієнтові вести нормальний спосіб життя.

У жовтні 2013 року Управління з контролю якості лікарських препаратів і медичного устаткування Франції дозволило почати першу стадію клінічних випробувань пристрою. 18 грудня в госпіталі імені Жоржа Помпиду в Парижі команда з 16 кардіохірургів на чолі з Карпентьє встановила серце Carmat 76-річному добровольцеві Клоду Дані, що знаходився в термінальній стадії сердечної недостатності. Як повідомлялося, після операції стан хворого значно покращав. Проте Дані прожив з новим серцем всього 75 днів, померши 2 березня 2014 року. Про результати розслідування причин смерті Дані доки нічого не відомо.

Друга операція з пересадки серця Carmat відбулася в університетській клініці Нанта. Компанія заявила про те, що доки не має наміру розголошувати ніяких подробиць ні про пацієнта, ні про подробиці випробування. Відомо лише, що новий учасник, як і Дані, напередодні операції знаходився на порозі смерті. Підсумки випробувань будуть визнані успішними, якщо пацієнт проживе зі штучним серцем впродовж місяця.

Потім серця Carmat будуть встановлені ще двом смертельно хворим пацієнтам. У разі позитивних результатів першої стадії випробувань, пристрій передбачається імплантувати приблизно 20 пацієнтам з менш важким ураженням сердечної функції. Крім того, компанія планує в 2015 році подати заявку на право виведення своєї розробки на європейський ринок. Вартість серця Carmat нині перевищує 155 тисяч євро, повідомляє ДеПо з посиланням на medportal.ru.

Раніше ДеПо розповів, що цукор небезпечний для серця.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme