Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі

Декількох моделей в Ірані заарештували і змусили публічно принижуватися за те, що вони публікували в інтернеті свої гламурні фотографії з непокритою головою.
Depo.Життя
19 травня 2016 13:05
ФОТО: depo.ua
Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі
Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі

Поліція моралі арештувала вісім моделей в рамках нової кампанії з боротьби з "неісламіською поведінкою", в тому числі з відсутністю чадри на головах у жінок, повідомляє depo.ua з посиланням на gazeta.ua.

Модель Ельхам Араб, знаменитій завдяки своїм фотосесіям у весільному вбранні, допитали перед камерами в Іранському революційному суді. Пофарбоване в світлий волосся дівчини були прикрито чорною чадрою. Її звинуватили в "пропаганді західній розбещеності" і засудили до публічної самокритики.

"Усі люблять красу і славу, - сказала Ельхам Араб. - Людям подобається бути на виду, але важливо знати, яку ціну вони заплатять за те, що їх побачать".

Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі  - фото 1

Арешти були проведені в рамках операції з підставними особами під кодовою назвою "Павук-2", спрямованої безпосередньо проти користувачів Instagram. Підставний агент розпізнав 170 особам, які ведуть сторінки в Instagram, в тому числі 59 фотографів та візажистів, 58 моделей, 51 керуючого модних салонів і дизайнера, а також дві діючі організації.

Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі  - фото 2

"Ми виявили, що близько 20% (іранської) стрічки в Instagram ведеться людьми з модних кіл", - сказав слідчий Джавад Бабаєв. "Вони культивують і поширюють аморальну і неісламських культуру і розбещеність", - додав він.

Крім восьми арештів, слідство порушило кримінальні справи стосовно 21 особи. Серед заарештованих опинилися Мелика Замани, Нілуфар Бехбуді, Донья Могадам, Дана Нік, Шабнам Молаві, Ельназ Голрох і Хамід Фада, якому носити хіджаб не обов'язково, але він також постраждав за гламурні знімки. Носіння хіджабу в громадських місцях в Ірані стало обов'язковим після ісламської революції 1979 року.

Раніше в Ірані затримали деяких художників, поетів, журналістів та активістів після того, як помірно налаштований глава держави Хасан Рухані уклав угоду про ядерну програму з шістьма найвпливовішими країнами світу. Це вказує на те, що консерватори в середовищі поліцейських і суддів хоч і не зуміли запобігти угоді із західними країнами, але зберігають значний вплив і побоюються, що більш вільні суспільні підвалини послаблять ісламську республіку.

Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі  - фото 3

Затримані громадяни позбулися бізнесу, а їх сторінки в Instagram і Facebook були заблоковані. Сторінка Ельхам Араб в Instagram 16 травня була недоступна.

В останні роки іранські жінки, особливо в Тегерані, дуже вільно ставилися до носіння традиційної хустки, чим викликали гнів консерваторів. Тегеранська поліція виділила 7 тисяч агентів обох статей до відділу з захисту і дотримання національного дрес-коду.

Атака на моделей - всього лише одна з акцій влади в спробі контролювати інтернет в Ірані.

Близько 40% населення Ірану, яке налічує 80 млн чоловік, має доступ до інтернету, і навіть цей доступ жорстко контролюється і цензурується.

Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі  - фото 4

У травні 2014 року поліція заарештувала групу іранських хлопців і дівчат, які танцювали на відео під пісню Happy Фаррелла Вільямса.

Хоча арешти були розкритиковані громадськістю та самим виконавцем, кожен із заарештованих був засуджений до шести місяців ув'язнення умовно і 91 удару батогом.

За словами Ельхам Араб, середній дохід успішної моделі в Ірані становить 100 млн ріалів (3,4 тисячі доларів).

Іранських моделей заарештували за "надгламурні" фото в Інстаграмі  - фото 5

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя