Інтронізація Епіфанія відбудеться у Софійському соборі в Києві

Церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія, запланована на 3 лютого, відбудеться у Софійському соборі в Києві

Про це сказав сам митрополит Епіфаній у коментарі журналістам після літургії в Михайлівському соборі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Зараз готуємося до звершення інтронізації. Вона відбудеться 3 лютого у Святій Софії Київській. Після відбудеться перше засідання Синоду, де вже остаточно буде узгоджено, затверджено та призначено відповідні посади через синодальні управління, що будуть діяти, у подальшому розбудовуючи нашу єдину помісну українську православну церкву", - зазначив він.

Довідка. Інтронізація - це церемонія входження на престол та офіційний початок виконання обов'язків предстоятеля Церкви. Вона проходить у формі публічного богослужіння, під час якого новообраного предстоятеля зводять на кафедру.

Нагадаємо, що під час Об'єднавчого собору 15 грудня предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія. Церемонія інтронізації відбудеться у день народження Епіфанія, якому 3 лютого виповниться 40 років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна