ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Імунолог порадив, як себе поводити та що їсти, якщо захворів на кір

За дев'ять місяців на кір захворіло понад 3 тисячі українців, але далеко не всі знають, як протистояти вірусу

Depo.Життя
11 січня 2018 13:00
ФОТО: depo.ua

Про особливості перебігу кору та способи запобігти хворобі Depo.ua розпитав кандидата медичних наук, головного імунолога Національної медичної палати України Олега Назара.

Що, окрім вакцинації варто робити людям, аби уникнути кору?

- Кір – класична вірусна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом, тому тут перша порада – звісно, уникати великих скупчень людей. Що стосується їжі, яка підсилюватиме імунітет, то це бобові, м'ясо, риба, продукти, які містять вітамін С, - цитрусові, аґрус. Медпрепарати, звісно, має призначати лікар, а я б порадив приймати курс полівітамінів, принаймні місяць.

Як уникнути ускладнень, якщо вже захворів на кір?

- Необхідне достатнє харчування, рясне пиття, ізоляція хворого – варто побути дома принаймні декілька днів. Якщо стан погіршується – звісно, потрібна госпіталізація у інфекційне відділення лікарні, адже у гіршому випадку йдуть ускладнення на нервову систему, наприклад, енцефаліт.

Чи виправдана паніка, що стосується епідемії кору?

- Паніка в таких випадках буває дуже часто, але вона ніколи не є виправданою, як у випадку є епідемією грипу, так і з кором зараз. Потрібно дотримуватись календаря щеплень, додатково вакцинуватись, якщо був або передбачається контакт із хворим.

Чи потрібно вакцинуватись тим, хто робив це ще у дитинстві та у підлітковому віці?

- Останнє планове щеплення проводиться у підлітковому віці, у 16 років, а антитіла після цього залишаються в організмі 10-12 років, тобто щеплення у дорослому віці теж потрібні. 10 років тому була ініціатива МОЗу стосовно додаткової вакцинації дорослих проти кору, але все так і залишилось на словах.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя