Адвент-календарі: Що це і як створити власноруч

В Україні адвент-календарі лише набирають популярність – їх купують, щоб провести дні до новорічних свят з цікавими квестами та мініпрезентами. Надзвичайно популярні вони стали за кордоном, зокрема, в Австрії, Німеччині, Великій Британії, де новорічна атмосфера відчувається задовго до початку святкового періоду

Аліна Євич
Журналістка
Адвент-календарі: Що це і як створити вл…

З латинської адвент перекладається як "час очікування Різдва". Адвент-календарі вигадали у ХІХ столітті. За легендою, син німкені Фрау Ленг постійно запитував, скільки лишилося днів до Різдва. Тоді жінка зробила йому картонний календар – а кількість віконець на ньому дорівнювала кількості днів.

Сьогодні адвенти - це календарі з символічними подарунками, розраховані на те, аби їх щодня відкривали й так підсолоджували очікування свят. Зазвичай до невеличких дарунків додають побажання на день та солодощі - цукерки чи печиво. 

Адвент-календарі бувають різних форматів – у вигляді паперових пакунків, коробок із наповненням, інколи навіть влаштовують квести з пошуку презентів замість готового подарунку. Побажання можуть додати у форматі записки всередині презенту або кріпити завдяки нитці чи скотчу поверх нього. Головна умова – щоб і текст, і подарунок залишався секретом до моменту, поки його не відкриють.

Заробіток на виготовленні адвент-календарів дійшов і до України. Зазвичай вартість такого календаря сягає від кількох сотень - до кількох тисяч гривень, але виготовити його можна і власноруч. Майстрині Анастасія Закревська та Ірена Лютневич розповіли Depo.ua, як зробити індивідуальний календар. 

На скільки вистачає адвент-кандаря та з чого він складається

Сім"я в очікуванні свята

За словами Анастасії Закревської, сьогодні найпопулярніші солодкі календарі – їх формують з шоколадних цукерок чи, наприклад, яєць з сюрпризами. Поширені варіанти – косметичні, алкогольні чи квестові календарі. Маленький календар можна зробити й за 50 гривень, але якщо хочете замовити у майстра й обрати більш стандартний варіант – з солодощами та завданнями на кожен день, – можна вкластися у 500 грн на 15 днів або ж 700 грн на місяць. 

Найпоширеніший – місячний календар (там 31 завдання та 31 пакунок з солодощами). Наступний за популярністю – на період з 19 грудня (Дня святого Миколая за юліанським календарем) - до Нового року. Там 15 завдань і мінідарунків.

Підготовка адвент календаря

Натомість Ірена Лютневич пропонує ще власний варіант календарю – розрахований на чотири тижні. Майстриня стверджує, він найкраще підходить родинам або закоханим. У календарі – чотири коробочки, а завдання потрібно виконувати раз на тиждень. Гарний варіант для зайнятих людей, в яких далеко не щодня знайдеться час на настрій на розваги. Відповідно, для дітей підбираються веселі завдання, а для закоханих – романтичні. 

Дешево й з любов’ю: як зробити адвент-календар власноруч? 

Майстриня Ірена Лютневич радить робити адвент календар самостійно

Анастасія Закревська розповідає, що для своїх адвент-календарів придбала два види подарункових коробок –  на 15 та на 31 відділення. Зазвичай такі можна придбати в інтернеті за кілька сотень гривень. Можна також купити невеличкі подарункові пакетики й у них класти дарунки й солодощі. Однак Ірена Лютневич радить придбати крафтові пакети –  вони дешеві й продаються майже в кожному магазині чи супермаркеті. За 100 пакетиків інколи можна заплатити з пів сотні гривень. 

"Крафтові пакети можна прикрасити наліпками, на них можна написати приємні слова – наприклад, побажання "гарного вечора". Для дорослих –  "гарної ночі". Можна щось намалювати, доклеїти –  тобто зробити все, на що вистачить фантазії. Проте це варто зробити до того, як класти щось у нього, аби не писати поверх тістечка", – каже пані Ірена. 

Можна використати й звичні конверти, а у них покласти завдання на вечір та вказівку як знайти солодощі чи подарунок. 

"Наприклад, в конверт ви кладете записку зі словами: "Ванна. Пральна машина". В саму пральну машинку кладете записку "Двері, які ти найчастіше відкриваєш". Найчастіше це двері холодильника. На ньому можна залишити стікер "Шукай там, на що пускаєш слину". Але, звісно, треба врахувати почуття гумору людини", – радить пані Лютневич. 

До кожної підказки можна додавати й завдання - наприклад, 10 разів присісти, тричі віджатися від підлоги чи поскакати як зайчик. 

ТОП-7 ідей, що класти в адвент-календар для дитини: 

Дитина радіє подарунку

Ірена Лютневич радить не дарувати в форматі адвент-календарів великі чи дуже цінні та вартісні подарунки, а залишити їх до Нового року чи до Дня святого Миколая. Але чим цікавіший буде дарунок - тим краще. Найпопулярнішими додатками до адвент-календарів є: 

  • Книги;

  • Одяг (невеликий, але цінний - наприклад, шапка чи рукавички, про які мріяла дитина);

  • Пазли (корисний подарунок, аби розвивати дрібну моторику);

  • Іграшка;

  • Подарунковий сертифікат (квиток) у розважальний центр;

  • Квиток на фільм чи мультфільм, який дитина хотіла б побачити у кінотеатрі;

  • Настільна гра.

ТОП-7 ідей, що покласти в адвент-календар для чоловіка: 

Новорічний декор

Ця категорія - одна з найскладніших, однак фантазія та підказки рятують справу: 

  • Квиток на улюблений фільм (краще - два);

  • Шкарпетки чи рукавички - можуть бути звичайними, але теплими, або ж бути по-справжньому унікальними. Наприклад, можна на них нанести принт;

  • Подарувати місце поруч. Як пригадує Ірена, колись дівчина так нестандартно запропонувала хлопцю переїхати до неї - намалювавши карту квартири й показавши "його територію";

  • Гаманець чи портмоне;

  • Засоби для догляду за шкірою чи волоссям;

  • Пляшка або мініпляшка улюбленого алкоголю;

  • Той інструмент, якого завжди не вистачає вдома й доводиться позичати в сусіда.

ТОП-7 ідей, що покласти в адвент-календар для дівчини:

Що покласти в адвент-календар для дівчини

Тут список презентів сформувати також непросто. Ірена Лютневич радить шукати підказки в історії пошуку – звісно, якщо дівчина не робить з нього секрету і дозволяє користуватися її гаджетом. Майстриня стверджує, що у ТОПі наразі все ще косметика та процедури.

Що можна подарувати: 

  • Сертифікат на відвідування салону краси;

  • Подарунковий сертифікат на масаж;

  • Гігієнічна та декоративна косметика; 

  • Симпатичні шкарпетки, рукавички чи шарф. "Можна, наприклад, написати, що не хочете, аби дівчина мерзла, поки ви не поряд і не можете її обійняти", – радить Ірена;

  • Прикраси;

  • Одну з парних речей, інша ж буде у вас. Це можуть бути як і парний одяг, так і дрібнички - чохол для телефона, підвіска тощо;

  • Іграшки (за умови, якщо це не буде черговим "пам’ятником квартирної архітектури", який лише збиратиме пилюку).

ТОП-5 ідей, що класти в адвент-календар для закоханих:

Подарунки для адвент календаря

Такий адвент-календар актуальний не тільки до нового року, а й, наприклад, до Дня святого Валентина. За словами Ірени, у них можна вкласти: 

  • Подарункові купони. Їх можна придбати в інтернеті або ж створити самостійно, враховуючи, чого хоче партнер/партнерка;

  • Гра "Правда чи дія". Майстриня каже, що її можна виготовити самостійно. За правилами, гравець тягне картку і повинен або виконати зазначене завдання, або ж правдиво відповісти на запитання. 

  • Парний одяг (наприклад, халати, спальні комплекти, парні щітки або рушники);

  • Альбом для спільних фото (нерідко купують саме такі, де можна залишати підписи на полях поруч із фотографіями);

  • Спільну мандрівку (наприклад, квитки на екскурсію, потяг тощо);

  • Запрошення на побачення; 

  • Спільний похід у розважальний заклад чи масажний салон.

Проте перед тим, як купувати квиток у масажний салон, Ірена радить поцікавитися, чи є у салоні можливість обрати масажиста. 

"Колись знайомій хлопець подарував такий презент. Вони разом пішли у салон, а там молода масажистка, на її думку, відверто чіплялася до її коханого. А самій знайомій у цей час масаж робив не худий чоловік поважного віку. То це було не надто хорошим подарунком" – каже майстриня.

Ціни на адвент-календарі: скільки оптимально витратити

Ціни на адвент-календар

Ірена Лютневич радить не обирати надто дорогі дарунки для адвент-календарів. Це може психологічно налаштувати отримувача презентів на те, що попереду чекає грандіозний подарунок, а в результаті він матиме меншу цінність, аніж подаровані раніше презенти.

"Оптимальна вартість - до тисячі гривень. Якщо у вас є бажання витратити більшу суму на кохану людину, дитину чи подругу або друга - краще це зробити на свято, яке вона чи він цінує більше. Наприклад, Новий рік, за моїми спостереженнями, святкують і чекають більше, аніж свято Миколая", – каже майстриня.

Фото: Pexels

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme