Чи варто гнатися за стандартами краси?

Суворо запропоновані нам сантиметри в області грудей, талії і стегон є «золотим» стандартом, відповідати якому ти зобов'язана, бо сантиметр вліво, сантиметр вправо карається випаданням з когорти «худих, підтягнутих і струнких», що в перекладі на сучасну мову означає «успішних»

Чи варто гнатися за стандартами краси?…

«Стандартні» страждання

Йдеться про тебе і всіх тих, ім'я кому - легіон: нормальних, здорових, чарівних і інших, які рішуче не бажають вписуватися туди, куди нас хочуть запхати глянцеві журнали та індустрія моди і краси.

Ще 40-50 років тому манекенниці і фотомоделі важили на 10% менше від загальноприйнятої норми. Сьогодні - вже мінус 25%. Деякі з них помирають від виснаження прямо на подіумі.

І ось цей «ідеал» з обкладинок та рекламних плакатів дивиться на нас із зверхністю в погляді: «А адже ти не така: не з осиною талією, не з пласкими грудьми, не з хлопчачими стегнами» Так, справді. Ну і що? Хто наказав і призначив, що ти повинна бути саме така, худа і пласка, - під стандарт?

Замість того, щоб шукати відповідь на це питання, ми намагаємося підлаштувати своє життя під складені кимось таблиці та формули і проводимо години перед дзеркалом у виснажуючій душу критиці власної фігури і гарячковому пошуку шляхів її змінення.

У лабіринті причин

Теорій безліч. Хтось вважає, що провиною всьому християнське зведення чеснот, слідуючи якому товстий - значить, ледачий і легковажний, а худий - працьовитий і енергійний. Інші вважають, що наближення еталонів жіночої фігури до чоловічих стандартів знаходить пояснення у великій кількості гомосексуалістів серед дизайнерів-модельєрів. Треті вважають, що вся справа - в отриманні жінкою нашого часу більшої економічної незалежності.

Тобто діями жінка все більше стала схожою на чоловіка, значить, і свій образ почала підтягувати під стандарт «мужності». А всі свої «відмітні ознаки» - пишні груди, округлі стегна - повелося якось зменшувати, ущільнювати, а якщо не виходить - приховувати і ховати. Під піджак, наприклад, - теж, до речі, явне запозичення з чоловічого гардероба, або штани.

Великі груди при прийомі на роботу одразу викличуть сумніви у твоїй серйозності. Адже коли всі твої спокусливі округлості плистимуть по офісу, чим будуть зайняті думки колег сильної статі? Ось і виходить, як у байці Крилова: «Ти винен лише в тому, що хочеться мені їсти».

А кому це вигідно?

Упершу чергу індустрії дієтології та фармакології з їхніми численними винаходами чудотворних засобів краси, стрункості, молодості і ще тисячі й одного блага у вигляді таблеток, пігулок, кремів, гелів і ще казна-яких фантастичних вигадок. А незліченні салони краси з переможною армією косметологів? А торжествуючі плеяди пластичних хірургів? Їм усім потрібна робота. А все це вкупі - мільйонні і мільярдні прибутки, зароблені на твоїх комплексах.

А що отримуєш ти? Вічне невдоволення, дратівливість, виразку шлунка і як апофеоз, якщо не зможеш вчасно зупинитися, анорексію. До речі, у Швейцарії останній навіть пам'ятник поставили - як національній героїні, яка постраждала в боротьбі за надідею.

Радість для пампушок

Бо чоловіче ставлення до жіночих форм абсолютно відрізняється від вашого. Звичайно, деякі чоловіки, під впливом проникливої рекламної думки, іноді кажуть, що віддають перевагу «худеньким». Але тут треба враховувати особливості чоловічого ментального складу і мовних засобів вираження, оскільки для середньостатистичного чоловіка в поняття «худенька» вільно укладаються габарити між 44 і 52 розміром - залежно від загальної привабливості об'єкта його симпатії.

Дуже шкідлива річ у господарстві

Це твої ваги. І знаєш чому? Бо через їхні показники ти завжди обманюватимешся. Адже ваги не враховують структури і ваги кісток, не беруть до уваги співвідношення м'язів і жирової тканини (м'язи на 40% важчі), середовища твого проживання і безлічі інших індивідуальних особливостей.

Актуально - бути собою

Це і є головне, а не шалене прагнення більшості жінок займати якомога менше місця в навколишньому просторі. А ще - не звертати уваги на фарисейські промови програмованого соціуму, який лякає, що якщо ти не вписуєшся в норми «стільки-то на стільки-то» - значить, нездорова, неуспішна, некрасива і це життя не для тебе.

Американські вчені - доки у всіляких дослідженнях і статистиках - довели саме протилежне. Виявляється, твій організм сам знає і регулює, яким йому бути в той чи інший час, у тому чи іншому віковому відрізку і в будь-яких інших ситуаціях. І часто розумна повнота є тим бар'єром, який захищає від багатьох неприємностей, у тому числі й від хвороб. Тож «думайте сами, решайте сами - иметь или не иметь».

Краса - у різноманітності

Так що ж протиставити загальній манії схуднення? Весь світ у його розмаїтті. Зніми окуляри і подивися навколо: природа прекрасна саме відсутністю стандартів та недотриманням правила «всі, як один». Ми різні - і в цьому наша основна цінність. Ми не схожі один на одного - і це нас робить неповторними.

Поглянь на індійських танцівниць. Хто наважиться заявити, що вони не гарні? Але ж серед них немає худеньких, навпаки, їхні танці - це торжество пишності й пластики чарівних жіночих форм. Може, світ спеціально і зберігає недоторканими ці одвічні стандарти справжньої краси, щоб колись, прозрівши, ми з подивом помітили: «Та це справді чудово!».

Раніше depo.ua розповів, чому чоловіки люблять повних жінок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme