Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням

У Сімферополі невідомі ходять по квартирах, під різними приводами отримують українські паспорти власників та намагаються їх знищити

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть…

Кілька таких випадків "міліція " Криму зафікусувала в Сімферополі та Саках. Затримано підозрюваних в скоєнні шахрайства.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 1

Росія перекидає все більше і більше військової техніки до Криму. 10 березня в Крим були доставлені берегові ракетні комплекси "Бастіон", призначені для ураження надводних кораблів різних класів і типів зі складу десантних з'єднань, конвоїв, корабельних і авіаносних ударних груп, а також одиночних кораблів і наземних радіоконтрастних цілей в умовах інтенсивного вогневого і радіоелектронної протидії.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 2

У Сімферополі прийняв присягу перший підрозділ "Збройних сил Криму". Перший підрозділ формувалося з осіб, які брали участь в окупації півострова. За словами Сергія Аксьонова, до "референдуму" ці вояки будуть охороняти правопорядок.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 3

Надалі, в разі "приєднання" автономії до Росії, військові, що присягнули Криму, стануть частиною збройних сил РФ.

У Бахчисараї представники так званих "дружинників АР Крим" викрали командира української військової частини, підполковника Володимира Садовика, і почався штурм військової частини.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 4

Повідомлялося, що близько 17:00 група проросійських активістів у Бахчисараї силою посадила Садовика, який повертався у частину, в автомобіль і вивезли в невідомому напрямку. Джерела повідомляють, що в останній раз офіцера бачили в Бахчисарайському офісі партії "Русское единство".

Цікаво, що у той же час російські ЗМІ повідомили, що командир української військової частини А-2904, дислокованої в Бахчисараї, в стані сильного алкогольного сп'яніння врізався на квадроциклі в автомашину автопробігу на підтримку кримського "референдуму". П'яний український офіцер, злетівши з квадроцикла, поліз в бійку з оточуючими не віддаючи звіт своїм діям. На задньому сидінні транспортного засобу знаходилася дружина командира частини.

Згодом цей вояка прибув на територію автомобільного батальйону ВМС України в Бахчисараї разом з озброєною "самообороною" Криму і заявив про перехід на бік сепаратистів. За ним послідувало кілька солдатів, після чого частина перейшла під контроль загарбників.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 5

Вночі російські військові зі зброєю напали на окрему ракетну технічну частину в Чорноморському. Близько 200 російських солдатів на 14 вантажівках прибули до окремої ракетної технічної частини в Чорноморському і під загрозою штурму і застосування зброї проникли на територію військової частину, роззброїли особовий склад, в тому числі караул ВОХР, змусили здати зброю на склад, закрити і опечатати його.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 6

 

Після цього зажадали, щоб територію військового містечка залишили всі українські військовослужбовці.

Кримський уряд на чолі з Анатолієм Могильовим і керівництво кримського парламенту на чолі з Володимиром Константиновим звинуватили один одного в розпалюванні сепаратистських настроїв.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 7

"Є слова і є справи, які здійснювали представники парламенту Криму протягом усього періоду політичної кризи в Україні. Ці справи були пов'язані з цілою низкою висловлювань сепаратистського характеру, які були деструктивними для стабільності в автономії і в країні в цілому. Те, що відбувається сьогодні протистояння під стінами кримського парламенту - це наслідок цілої серії популістських заяв і спроб розхитати ситуацію в Криму представниками і керівництвом Верховної Ради АРК ", - заявили у Могильова.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 8

Тим часом Константинов лякає кримчан "фізичним знищенням". " Крим вичерпав можливості домогтися гідного статусу в складі України. Подальше наше перебування в політичному полі цієї держави загрожує кримчанам не просто приниженнями і дискримінацією по культурному і етнічному принципу, а самим буквальним фізичним знищенням. Саме тому ми прийшли до рішення, за яке проголосувала переважна більшість депутатів кримського парламенту і яке пропонується підтвердити вам на референдумі 16 березня: увійти до складу Росії на правах суб'єкта Російської Федерації ", - заявив він у своєму зверненні до жителів автономії.

"Батьківщина чекає нас. Якщо ми зробимо правильний вибір, нам допоможуть адаптуватися в рідному для нас державі. Вже напрацьовані необхідні для цього програми для учнів, бюджетників, пенсіонерів, які передбачають захист інтересів наших громадян, дозволять їм уникнути втрат під час цього переходу. Нам готові допомагати центральне керівництво Російської Федерації, російські регіони. Ми повинні бути готові перейти на більш високі соціальні стандарти, ніж ті, які існували в незалежній Україні" , - йдеться в повідомленні.

У Севастопольській МДА перейшли на російську мову в діловодстві та документообігу.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 9

Близько 20 агресивно налаштованих громадян так званої "народної самооборони Криму" увірвалися на територію військового госпіталю в Сімферополі. Невідомі вивели начальника Сімферопольського військового госпіталю за територію медичного закладу і не допускають на робоче місце. "Командування і весь медичний персонал заблоковані в приміщенні клубу", - сказано в повідомленні.

В госпіталі на лікуванні перебувало понад 20 тяжкохворих, один з яких - в реанімації. Військові лікарі не могли надати пацієнтам необхідну медичну допомогу. Після втручання командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України та проведення переговорів з агресивно налаштованими активістами, начальника Сімферопольського військового госпіталю імені Святителя Луки допустили на робоче місце. Територія медичного закладу залишається заблокованою, по периметру розташовані особи так званої "народної самооборони Криму".

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 10

Люди, які викрали одного з координаторів руху євромайдан-Крим Андрія Щекуна, заявляють, що з ним все в порядку.

У Севастополі викрали активіста Ігоря Кирющенко. За інформацією секретаріату Української республіканської партії, крайову організацію якої очолює Кирющенко, останній раз він виходив на зв'язок об 11:39. Він подзвонив у секретаріат і сказав: "Прощавайте. За мною прийшли". З тих пір його телефон не відповідає.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 11

Напередодні Кирющенко брав участь в акції, присвяченій 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Також він активно допомагав українським військовослужбовцям в окупованих росіянами військових частинах.

У Сімферополі під гаслом "Не бийте журналістів" мітингують за свободу слова і територіальну цілісність України. Кілька десятків сімферопольців зібралися під ТЦ "Епіцентр", після чого пройшли до будівлі, де розташовується телеканал ATR. Мітингувальники прийшли з невеликими плакатами, тексти яких пов'язані однією темою - свободою засобів масової інформації, а також повернення в мережу мовлення українських каналів. Так, зокрема, на плакатах можна побачити заклики "Поверніть Чорноморку!", "Поверніть СТБ!", "Поверніть 1 + 1!"

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 12

Підійшовши до приміщення телеканалу, мітингувальники розгорнули прапори України і кримських татар. Крім того, присутні вигукували "Слава Україні!", "Свободу слова!", "Крим - це Україна!", "Спасибі ATR!", а також ключове гасло "Не бийте журналістів!". Мітингувальники заспівали гімн України, після чого вийшли з території каналу і стали живим ланцюгом уздовж паркану. До них також підійшли близько сотні жінок з прапорами України і кримських татар, а також плакатами "Жінки за мир".

Через годину після початку пікету до місця мітингу прийшли троє провокаторів, які почали кричати "Слава Росії!", а також критикувати дії присутніх, називаючи їх поганими людьми. Мітингувальники, оточивши проросійських активістів, сказали їм, що якщо ті хочуть до Росії, нехай туди і відправляються.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 13

У міжнародному аеропорту Сімферополя групою невідомих озброєних осіб захоплена диспетчерська вишка, а підходи до неї заміновані.

Українським морським піхотинцям в Керчі висунули ультиматум здатися до 16 березня. Українським військовим морякам обіцяно грошове утримання за стандартами РФ і інші преференції, в разі відмови - загрожують силою.

Хроніки окупації Криму: кримчанам рвуть паспорти, а Гоблін залякує фізичним знищенням - фото 14

Совмін Криму висунув ультиматум військовий частини в Євпаторії. Представник Ради Міністрів Криму Юрій Жеребцов передав ультиматум командуванню української військовий частини в Євпаторії.

У ньому командуванню "з метою забезпечення безпеки громадян міста Євпаторії і щоб уникнути провокацій під час підготовки проведення референдуму про статус Криму" пропонується в період з 9 березня до 10 березня прийняти рішення про роззброєння особового складу, здачі зброї на склад і передачі об'єкта під охорону спецпідрозділу Чорноморського флоту Російської Федерації.

Українські телеканали в Криму відключили тепер і в кабельних мережах. На частотах українських телеканалів транслюються загальноросійські телеканали: Перший, НТВ, РТР-Планета, а також розважальні російські телеканали (СТС, ТНТ, РЕНТВ, ТВ-3). Також з'явилися кілька телеканалів Республіки Татарстан (РФ).

Тим часом в Сімферополі в друкарні "Таврида" 10 березня почали друкувати бюлетені для "референдуму".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"