ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хакери зламали "CCleaner": Що треба знати і як видалити вірус

Хакери змогли викрасти дані понад 2 млн юзерів через злам додатку CCleaner

Depo.Життя
19 вересня 2017 16:07
ФОТО: depo.ua

Популярна утиліта CCleaner, призначена для оптимізації роботи операційної системи Windows, зазнала хакерської атаки, в результаті чого зловмисники викрали дані 2,27 мільйонів користувачів, повідомляється на офіційному сайті компанії-розробника Piriform, пише Depo.ua.

В 32-бітових версіях CCleaner v5.33.6162 і CCleaner Cloud v1.07.3191 була виявлена ​​уразливість, якій кіберзлочинці скористалися для крадіжки конфіденційних даних. У ці версії утиліти був впроваджений шкідливий код, який пересилав на сторонній сервер, розміщений в Сполучених Штатах, імена комп'ютерів, переліки встановлених програм, списки з характеристиками мережевих адаптерів, а також IP-адреси.
Вразливість даних версій утиліти виявилася в середині серпня. Потім Piriform випустила оновлення, яке забезпечило і гарантувало захищеність відомостей користувачів.

Що робить вірус

Шкідлива програма була запрограмована на збір великої кількості призначених для користувача даних, в тому числі: ім'я комп'ютера,
список встановлених програм, включно із оновленням Windows,
список всіх запущених процесів, IP і MAC-адреси.

Як видалити вірус

За словами дослідників Talos, близько 5 мільйонів чоловік скачують CCleaner щотижня, що вказує на те, що більше 20 мільйонів чоловік могли бути заражені шкідливим варіантом програми (заражені ті, хто завантажував CCleaner на свій комп'ютер з 15 серпня по 12 вересня).

За оцінками Piriform, до 3 відсотків користувачів (до 2,27 мільйона чоловік) постраждали від шкідливої ​​установки. Постраждалим користувачам настійно рекомендується оновити своє програмне забезпечення CCleaner до версії 5.34 або вище, щоб захистити свої комп'ютери від компрометації.

Крім того, як інформує сайт компанії-розробника, відомості, отримані кіберзлочинцями, не можуть бути використані проти клієнтів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя