Грузія заборонила поліетиленові пакети

З 1 жовтня 2018 року в Грузії вступають в силу нові регуляції, спрямовані на зниження забруднення довкілля

У країні забороняється виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів товщиною менше 15 мікрон, повідомляє Depo.ua з посиланням на Грузия Online.

Крім того, тепер виробники зобов'язані наносити логотип і назву компанії на кожен пакет.

З квітня 2019 року виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів будь-якої товщини в Грузії будуть повністю заборонені. Реалізовувати в країні можна буде тільки біорозкладні пакети.

У разі порушення правил суб'єкти будуть оштрафовані на 500 ларі (близько 200 доларів), а їхні товари - конфісковані. Повторне порушення передбачає штраф в 1000 ларі (понад 380 доларів).

Біорозкладність означає здатність органічних матеріалів розпадатися на екологічно безпечні речовини за допомогою бактерій або інших біологічних процесів. Потрапивши в землю, такі пакети розкладаються приблизно за 24 місяці і не завдають шкоди довкіллю.

Період розкладання поліетиленових пакетів - понад сто років. Відразу після використання поліетиленові пакети перетворюються на відходи, які згодом викликають забруднення ґрунту і води. Великою проблемою є і те, що не відбувається повна переробка пластикових відходів.

Нагадаємо, у січні ЄС прийняв першу загальну стратегію щодо переробки пластику. Відповідно до стратегії, вся пластикова упаковка на ринку ЄС має до 2030 року стати перероблюваною, споживання одноразових пластмас буде скорочено, а навмисне використання мікропластиків буде обмежено.

У 2019 році Франція планує ввести штрафну систему, яка збільшить вартість споживчих товарів із упаковкою з непридатного до переробки пластику.

У серпні члени Верхньої палати парламенту Чехії підтримали заборону виробництва і продажу одноразових товарів з пластмаси, які можна замінити продукцією з інших доступних за ціною матеріалів

Довідка. Щороку європейці генерують 25 млн тонн пластикових відходів, однак лише менше 30% з них йде на переробку. Згідно зі стратегією, до 2030 року цей показник має зрости до 55%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme