Грип може стати причиною лейкозу в дитини

Такого висновку дійшли вчені з Оксфордського університету після аналізу даних Національного регістра онкологічних захворювань у дітей та статистики захворюваності грипом з 1974 по 2000 рік

Грип може стати причиною лейкозу в дитин…

За цей період рівень захворюваності на гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) у середньому підвищувався на 0,7% на рік, заявили вчені. За 27 років спостереження у Великій Британії спостерігалося 2 піка захворюваності ГЛЛ - у 1976 і у 1990 роках. У ці ж роки в країні були зафіксовані епідемії грипу; в інші роки захворюваність грипом не перевищувала епідемічного порога. Стрибок захворюваності ОЛЛ спостерігався через кілька місяців після епідемії грипу, повідомили дослідники.

Отримані дані служать підтвердженням теорії про те, що вірус грипу й інші інфекційні агенти можуть сприяти розвитку ГЛЛ і бути причиною неухильного зростання захворюваності цією формою лейкозу, заявив керівник дослідження Майкл Мерфі.

Лейкоз - онкологічне захворювання, при якому відбувається трансформація певних кровотворних клітин у злоякісні. ГЛЛ є найбільш поширеною злоякісною пухлиною у дітей у світі і становить до 30% всіх випадків злоякісних новоутворень. Найчастіше на гострий ліфмобластний лейкоз хворіють діти у віці 2-4 років. Причини ОЛЛ досі точно невідомі, проте припускається, що в його розвитку відіграють роль специфічні інфекції, радіація, генетичний фактор і вплив канцерогенних речовин при внутрішньоутробному розвитку плода.

На думку фахівця з лейкемії з Онкологічного центру Університету Еморі Хани Хоурі, у разі, якщо вірус грипу справді відіграє роль у розвитку ГЛЛ, то на практиці це трапляється вкрай рідко. Щорічно на грип хворіє безліч дітей, однак ОЛЛ розвивається лише у п'ятьох дітей на 100 000, пише ДеПо з посиланням на Эконет.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme