Гриневич назвала успіхом потрапляння двох українських вишів до міжнародного рейтингу

Народний депутат Лілія Гриневич прокоментувала depo.ua потрапляння двох українських вишів до списку престижного британського рейтингу Times Higher Education World University Rankings

Зазначимо, що рейтинг Times Higher Education World University Rankings будується на результатах дослідницької діяльності. А два українських виші: Київський національний університет ім. Шевченка та Харківський національний університет ім. Каразіна розташувалися на 601-800 місцях.

"Ми знаємо, що університети здійснюють дуже мало наукових досліджень. І до речі, новий Закон "Про освіту" був спрямований на вирішення цього питання. Натомість у країнах Західної Європи більшість наукових досліджень зосереджено в стінах університетів. Тому в рейтингу Times практично немає українських університетів. Те, що з'явилися таких два університети говорить про те, що у них розширюється кількість наукових робіт, які опубліковані в міжнародних журналах", - підкреслила Гриневич.

Крім того, вона переконана, що українська система вищої освіти має рухатися шляхом розвитку наукових досліджень в університетах.

"І не тільки для того, щоб потрапляти у міжнародні рейтинги. А саме для того, щоб створювати відповідну атмосферу в університетах", - наголосила Гриневич.

У той же час, за її словами, підняття показників у рейтингах залежать від зусиль українських науковців і університетів. Але позитивні зрушення для цього робляться з боку держави. Наприклад, цього року Україна ратифікувала свою повноцінну участь в науковій програмі "Горизонт 2012", яка дозволяє отримати доступ до дуже значних міжнародних фінансових ресурсів.

"І чим більше українських вишів входить до таких рейтингів, тим краще звучить Україна. Проте сьогодні нам складно потрапляти в такі рейтинги через дуже багато інших причин, які стосуються формальних показників. Наприклад, через загальний бюджет університету, кількість іноземних студентів тощо", - підкреслила Гриневич.

Нагадаємо, що раніше виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний прокоментував потрапляння українських університетів до рейтингу. За його словами, це зумовлене цьогорічним розширенням рейтингу від Топ-400 з 41 країни до Топ-800 з 70 країн.

" Обидва наші університети мають дуже слабкі позиції у показниках дослідження та цитованості наукових праць, значно слабші, ніж університети сусідніх Польщі, Чехії, Литви, Угорщини та Росії", - зауважив Стадний.

Перше місце в рейтингу посідає Каліфорнійський технологічний інститут (США), друге - Оксфорд (Велика Британія), третє - Стенфорд (США), четверте - Кембрідж (Велика Британія), п'яте - Массачусетський технологічний інститут (США).

Більше новин читайте на Життя.Depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme