Госпродпотребслужба: Третина продаваного бензину не відповідає стандартам

Третина проб бензину, відібраних для дослідження на різних заправках в Закарпатській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській та Київській областях, не відповідають державним стандартам якості
Depo.Життя
26 лютого 2016 21:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба Державної служби безпеки харчових продуктів і захисту споживачів з посиланням на главу Госпродпотребслужби Володимира Лапу, передає depo.ua.

Згідно з повідомленням, відомство відібрало 31 зразок палива, зокрема, в Чернігівській області було відібрано 8 проб бензину, в Київській - 6, в Києві - 8, в Закарпатській і Одеській областях - по 4, у Вінницькій - 1. В одному випадку інспекторів на допустили на заправку для відбору проб.

"За результатами дослідження було виявлено, що із зазначеної кількості зразків нафтопродуктів 15 відповідають нормам ДСТУ, в десяти випадках виявлені відхилення від стандартів, а по п'яти ще тривають лабораторні дослідження", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі не уточнили, на заправках яких компаній проводився відбір зразків бензину, однак відзначили, що інспектори відвідували АЗС виключно на підставі надходили від населення скарг. На даний момент проводиться процедура розрахунку суми штрафних санкцій. Згідно із законодавством, розмір штрафу становить 300% вартості отриманої для реалізації неякісної партії товару.

Глава Госпродпотребслужби зазначив, що в разі надходження нових скарг на якість бензину відомство продовжить перевірки.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя