Голова Верховного суду закликав утриматися від "публічної прочуханки" суддів

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк закликає виконавчу владу утриматися від публічного оцінювання суддів
Depo.Життя
30 травня 2016 21:51
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На засіданні Кабінету Міністрів прем'єр-міністр, міністр юстиції зробили резонансні заяви, вдалися до аналізу певних категорій судових рішень, до їх публічної правової оцінки і влаштували так звану "публічну прочуханку" суддям. Я не бачив цих рішень, і не маю права їх аналізувати.

Виходячи з того, як це було подано на засіданні Кабміну, питання до таких судових рішень виникають, але їх потрібно перевіряти в установленому законом порядку судами вищого рівня, і не варто виконавчій гілці влади вдаватися до такого публічного аналізу судових рішень", - сказав він на брифінгу в понеділок у Києві.

Романюк закликав "не влаштовувати політичне шоу і не таврувати ганьбою" усю судову систему. "Це не може бути підставою закликати не обирати 700 або 800 суддів, які до ухвалення цих рішень не мають жодного відношення", - зазначив він.

Голова Верховного суду нагадав, що в тексті закону "Про Кабінет Міністрів України" до його повноважень щодо судової системи відносяться тільки забезпечення належного фінансування судової системи і виконання судових рішень. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя