Глобальне потепління: В Антарктиді зафіксували зростання рослинності

Дослідники виявили в Антарктиді швидкорослі мохи, появу яких називають свідоцтвом глобального потепління

Depo.Життя
19 травня 2017 21:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Метью Еймсбері, дослідник Університету Ексетера у Великобританії і провідний автор нового дослідження, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

"Люди продовжують думати про Антарктиду, і цілком справедливо, як про дуже холодне місце, але наша робота показує, що деякі її частини зелені, і, ймовірно, будуть ще зеленішими. Навіть ці відносно віддалені екосистеми показують наслідок антропогенної зміни клімату", - сказав Еймсбері.

Команда вчених з Ексетерського університету вивчала мох в регіоні розміром близько 400 миль. Вони виявили, що за останні 50 років на Антарктичному півострові відбулися великі біологічні зміни. Зокрема, мох став рости приблизно на три міліметри на рік швидше.

"Це ще один показник того, що Антарктида рухається назад в геологічному часі. Атмосферні рівні CO2 вже піднялися до рівня, яких планета не бачила з пліоцену, тобто більше 3 мільйонів років, коли антарктичний крижаний покрив був менше, і рівень моря був вище", - підкреслив фахівець з дослідження льодів Роб Деконто з університету штату Массачусетс.

Подібні зміни клімату на Антарктичному півострові були викликані, судячи з усього, глобальним потеплінням і іншими змінами, такими як збільшення кількості опадів і сили вітру.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя