Гени впливають на лексикон немовлят

Вчені виявили докази того, що гени впливають на мовний розвиток немовлят

Гени впливають на лексикон немовлят…

Зміни в ділянці навколо гена ROBO2 виявилися безпосередньо пов'язаними з кількістю слів, які діти використовують у віці 15-18 місяців. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Вчені взяли інформацію з п'яти великих баз даних довгострокових досліджень немовлят (британських, нідерландських, фінських, австралійських) - всього розглянули більше 10 000 дітей.

Виявилося, що зміни в ділянці навколо гена ROBO2 (на третій хромосомі) впливають на лексичні здатності немовляти на ключовому етапі його мовного розвитку. Саме у віці 15-18 місяців діти починають використовувати комбінації з двох і більше слів, а також опановують граматику.

Ген ROBO2 містить інструкції щодо«складу» однойменного білка, які керують хімічними речовинами в клітинах мозку та іншими нервовими клітинами. Саме вони, як припускають вчені, допомагають дітям видавати звуки і розвивати мовні навички. ROBO2 також взаємодіє з іншими білками ROBO, які генетики раніше пов'язали з порушеннями у читанні і сприйнятті мови, повідомляє ДеПо  з посиланням на lenta.ru.

Раніше ДеПо розповів, що телевізор перешкоджає правильному развитку дітей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme