Франківський суд визнав відсутність україномовної клавіатури порушенням прав споживачів

Львівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP через відсутність маркування клавіатури українською мовою
Depo.Життя
11 січня 2016 23:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на повідомлення активіста у "Фейсбуці".

Наприкінці грудня 2014 року він купив через інтернет-магазин ноутбук. З'ясувалося, що ноутбук не має україномовного маркування клавіатури, а також відсутнє україномовне енергетичне маркування.

Продавець відмовився обміняти ноутбук чи безкоштовно усунути цей недолік, оскільки і не вважав це недоліком товару. Після того Святослав Літинський звернувся до суду.

Франківський суд Львова визнав недоліком товару відсутність українського маркування і ухвалив рішення про стягнення з інтернет-магазину неустойки у розмірі понад 3600 грн, оскільки за українським законодавством продавець повинен сплачувати1% вартості товару за кожен день затримки виконання законних вимог покупця. Втім, сам Літинський вважає важливішим прецедент, який створює рішення львівського суду.

#ВеликаПеремогаНе міг зібратися написати про велику судову перемогу, яку ми отримали наприкінці минулого року - не вір...

Опубликовано Svyatoslav Litynskyy 11 января 2016 г.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя