Франківський суд визнав відсутність україномовної клавіатури порушенням прав споживачів

Львівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP через відсутність маркування клавіатури українською мовою

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на повідомлення активіста у "Фейсбуці".

Наприкінці грудня 2014 року він купив через інтернет-магазин ноутбук. З'ясувалося, що ноутбук не має україномовного маркування клавіатури, а також відсутнє україномовне енергетичне маркування.

Продавець відмовився обміняти ноутбук чи безкоштовно усунути цей недолік, оскільки і не вважав це недоліком товару. Після того Святослав Літинський звернувся до суду.

Франківський суд Львова визнав недоліком товару відсутність українського маркування і ухвалив рішення про стягнення з інтернет-магазину неустойки у розмірі понад 3600 грн, оскільки за українським законодавством продавець повинен сплачувати1% вартості товару за кожен день затримки виконання законних вимог покупця. Втім, сам Літинський вважає важливішим прецедент, який створює рішення львівського суду.

#ВеликаПеремогаНе міг зібратися написати про велику судову перемогу, яку ми отримали наприкінці минулого року - не вір...

Опубликовано Svyatoslav Litynskyy 11 января 2016 г.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя