Фільм "Мулан": ТОП-3 причини не дивитися цю стрічку

Рімейк відомого мультфільму студії Disney 1998-го року – повнометражний фільм "Мулан" – став найскандальнішим проєктом останніх років

Фільм "Мулан": ТОП-3 причини не дивитися…

Depo.ua розкаже, чому чимало людей по всьому світові бойкотують фільм "Мулан".

Через пандемію коронавірусу прем'єру "Мулан" у США переносили декілька разів. Спочатку вона мала відбутися у березні, але вже у серпні стало відомо, що прем'єру було скасовано і замість урочистого показу стрічку прокрутили на сервісі Disney+.

У Китаї "Мулан" презентували з успіхом, адже карантин у країні було послаблено, а глядачам хотілося побачити рімейк однойменного мультфільму, в основі якого легенда про жінку-воїна Хуа Мулань. 

Walt Disney вклав у картину 200 мільйонів доларів, проте наразі фільм зібрав лише 6 мільйонів. Тобто, навіть у Китаї "Мулан" не зайшов публіці. Про це свідчать і низькі рейтинги фільму на відповідних сервісах, наприклад, на Douban – 4.7 з 10.

Отже, що ж саме не прийшлося до смаку кінокритикам і публіці, розкажемо далі.

Дивний мікс епох, погана графіка і жахливий грим

Героїня фільму Мулан

Дехто із глядачів звернув увагу на грим героїнь фільму, який виглядає комічним, а інколи може налякати. У мережі обговорюють трейлер і розповідають, що після його перегляду та побаченого гриму, дехто вирішив не йти на сам фільм.

Грим героїні фільму Мулан

Щодо дивного міксу стилів та епох, то кінокритик, професор Пекінської академії Ши Веньсюе пояснив Global Times спокійне ставлення китайців до прем'єри і малі збори картини у прокаті, тим, що творці "Мулана" несерйозно поставилися до історичних деталей і поверхнево дослідили епоху, у якій розгорталися події. Тобто, материковий Китай проігнорував голлівудський фільм, хоча він і присвячений популярній китайській баладі.

Фрагмент фільму Мулан

За словами кінокритика, у фільмі багато неточностей і кіноляпів. Наприклад, візьмемо головну героїню та її побутове життя. Балада розповідає про події, що розгорталися за часів династії Північна Вей, проте Мулан живе у будинку "тулоу", які з'явилися декілька століть потому і були притаманні для південного народу хакка. 

По-друге, окрім низки неточностей щодо епохи, історія Мулан оригінальна і диснеєвська – різняться. На думку китайських критиків, Disney створив історію про Мулан на кшталт "Холодного серця" – мультику, який є вигадкою і результатом боротьби авторів. Тобто, кінокомпанія створила свою легенду, знехтувавши легендою Китаю. 

Головне, що непокоїть китайців, це той факт, що патріотичну лінію балади замінили сліпим поклонінням воїнів імператору. 

Американці ж розкритикували графіку, яка, на їхню думку, взагалі просто відсутня. Сцени виглядають не видовищно і дуже скромно, як для такого масштабного та недешевого проєкту. 

Підтримка героїнею поліції Гонконгу 

Кадр з фільму Мулан

Ще під час зйомок активісти закликали увесь світ ігнорувати "Мулан", який вийде у 2020-му. Усе через виконавицю головної ролі – Лю Іфей. Акторка підтримала поліцію Гонконгу, яка дубинками розганяє протестувальників. При цьому виконавиця Мулан, хоч і народилася у Китаї, проте вже встигла отримати громадянство Штатів.

Акторка у соцмережі Weibo оприлюднила фото протестів у Гонконгу, де на передньому плані поліція силою розганяє людей, що протестують, і підписала його:

"Я теж підтримую поліцію Гонконгу. Тепер можете мене бити".

При цьому зірка у китайській соцмережі продублювала свій пост англійською:

"Яка ганьба для Гонконгу. Я теж підтримую поліцію Гонконгу".

Акторка Лю Іфей, виконавиця головної ролі в фільмі Мулан

Китайці підтримали Лю, проте в американському Twitter користувачі її засудили. Так з'явився тег #BoycottMulan (#БойкотМулан).

Акторку звинуватили у підтримці насильницьких дій поліції. А за рік, 11 вересня, прессекретар китайського МЗС Чжао Лідзянь похвалив актрису за підтримку поліції Гонконгу і зазначив, що саме такою має бути Мулан. Така подяка ще більше розлютила людей, які підтримують мирні протести мешканців Гонконгу.

Подяка владі Синьцзяна

Акторка з Мулан ставить афтограф на плакат

4 вересня після прем'єри в інтернеті в Штатах і Європі розгорівся новий гучний скандал. Виявилося, що зйомки "Мулан" пройшли в Синьцзян-Уйгурському автономному районі. Саме на цій території у тюремних таборах ув'язнено тисячі мусульман-уйгурів. 

У титрах творці фільму подякували місцевій владі та регіональному комітету Комуністичної партії Китаю, місцевому управлінню пропаганди КПК і управлінню державної безпеки міського округу Турфан. Таким чином глядачі зробили висновок, що Disney чи навіть США підтримали репресивну політику китайської влади стосовно уйгурів. 

Раніше до преси потрапили документи, які показали, що у таборах для уйгурів панує жорстока дисципліна, за ними здійснюють цілодобовий відеонагляд та застосовують інші прийоми психологічного тиску.

У Disney зазначили, що головні сцени знімали у Новій Зеландії, проте і не стали відкидати інформацію про зйомки у Китаї. Щодо подяки китайській владі, то у кіностудії також виправдалися і зазначили, що це нормальна і звичайна практика. 

Проте ця історія не залишила байдужими навіть американських політиків, які не приховують своєї схвильованості через ситуацію, що склалася навколо фільму.

Дехто з американських конгресменів написали листа генеральному директорові Walt Disney Бобу Чапеку щодо співпраці з владою Синьцзян-Уйгурського автономного району.

Сенатори-демократи і сенатори-республіканці зазначають, що про репресії у Сіньцзяні відомо вже давно і факт співпраці американської кіностудії з її владою – це жахливо. 

Також відомо, що США шириться протест проти "Мулан", а декілька відомих ЗМІ вже відмовилися від висвітлення усього, що пов'язане з цим фільмом і його прем'єрою, підтримавши таким чином бойкот.

Китайські ж ЗМІ стверджують, що американська преса ігноруючи "Мулан" та засуджуючи зйомки у Сіньцзяні демонструє "ще один прояв радикальної ідеології щодо Китаю".

Мулан, 2020: Трейлер

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme