Філарет просить УГКЦ відмовитися від служби в Софії Київській

Колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до глави УГКЦ Святослава з закликом не проводити заплановану на квітень літургію в Софійському соборі у Києві

Як повідомляє сайт УПЦ КП, звернення було направлено 22 лютого, інформує Depo.ua.

"Із засобів масової інформації стало відомо, що Ви плануєте 7 квітня 2019 року провести прощу та богослужіння у соборі Святої Софії у Києві. Отримавши повідомлення від міністра культури України Євгена Нищука, Ви закликали духовенство і вірян Української Греко-Католицької Церкви приїхати до Києва на Софійську площу та взяти участь у Божественній літургії в соборі Святої Софії", - зазначив Філарет.

За його словами, "це незвичайне явище, бо УГКЦ ніколи не звершувала літургію в центрі українського православ'я – соборі Святої Софії".

"Якщо відбудеться ця подія, то вона викличе спротив з боку православних українців. Ця подія схожа на те, якби хтось з Православних Предстоятелів звершив Божественну літургію у соборі святого апостола Петра в Римі", - зазначає Філарет.

Він вважає, що запланована подія може викликати протистояння між православними і греко-католиками та порушити міжконфесійний діалог в Україні.

"Є небезпека, що цю ситуацію для проведення провокацій може використати Росія, щоб нашкодити українському народові", - додає патріарх.

"Не бажаючи міжконфесійного напруження, просимо Вас відмовитись від проведення прощі та звершення Божественної Літургії у соборі Святої Софії у Києві", - йдеться у зверненні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook