Facebook посилює боротьбу з фейками про коронавірус: Які дописи будуть видаляти

Компанія Facebook вирішила розширити перелік помилкових тверджень про коронавірус COVID-19, які видалятимуться із соцмережі

Facebook посилює боротьбу з фейками про…
Фото: Рixabay

Про це повідомляється на сторінці соціальної мережі, передає Depo.ua

Зазначається, що таке рішення було ухвалено після консультацій з провідними медичними організаціями, серед яких і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

Водночас соцмережа буде просувати публікації з достовірною інформацією про вакцинацію від COVID-19.

Які твердження будуть видаляти Facebook і Instagram

  • коронавірус був створений людиною;

  • хвороба безпечніша, ніж вакцина;

  • вакцини токсичні, небезпечні або викликають аутизм;

  • вакцини неефективні для запобігання захворюванню, від якого вони призначені.

Facebook також направить 120 млн доларів на допомогу органам охорони здоров'я, неурядовим організаціям і відомствам ООН у поширенні інформації про вакцинацію.

Нагадаємо, за даними Worldometers, у світі зафіксували уже понад 107 мільйонів випадків зараження коронавірусом COVID-19. 

Довідка: Результати соціологічного опитування USAID-Internews "Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа – 2020 рік" свідчать, що у 2020 році понад 80% українців стикалися з дезінформацією в ЗМІ про коронавірусну хворобу COVID-19 – наприклад, про те, що це біологічна зброя, розроблена в китайських чи американських лабораторіях, що його вигадали медіа, або що до його поширення призвело використання інтернет-технологій 5G.

Близько третини опитаних вважали такі історії правдивими, а більш як третина зізналися, що ділилися цією дезінформацією з іншими.

Згідно з дослідженням, 77% українців усвідомлюють існування дезінформації, а близько 62% респондентів впевнені в своїй здатності відрізнити дезінформацію від правдивих новин. Це призводить до браку розуміння проблеми дезінформації: 58% опитаних не вважали дезінформацію серйозною проблемою, тоді як 35% вважали, що з цим треба щось робити. Втім, реальне вміння респондентів відрізняти якісну інформацію від дезінформації не збігалося з їхньою власною оцінкою, а тих, яким вдалося визначити різницю між справжньою та неправдивою інформацією значно поменшало: з 11% у 2019-му до лише 3% у 2020-му, зазначалося на презентації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme