Естонія конфіскувала для України меч вікінгів, який везли на Росію

Стародавній меч епохи вікінгів, конфіскований минулої зими на естонсько-російському прикордонному пункті "Лухамаа", 12 травня передадуть Україні
Depo.Життя
26 квітня 2016 11:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив у вівторок порталу Естонського телебачення ERR посол України в Естонії Віктор Крижанівський, передає depo.ua з посиланням на "Тиждень.ua".

"За день до цього в Естонію прилетить делегація з Міністерства культури України, яка 13 травня відвезе історичну знахідку до Києва", - сповістив він.

Давню зброю виявили співробітники Податково-митного департаменту Естонії під час огляду на кордоні одного з вантажних автомобілів. У водія - громадянина Білорусі - не було дозволу на транспортування раритету. Експертиза з’ясувала, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менше 17 тис. євро.

Відповідно до перших висновків фахівців департаменту охорони пам'яток старовини Естонії, зброю X-XI століть було знайдено, швидше за все, на півночі Росії.

Нагадаємо, що Естонія збиралася віддати знахідку Москві.

Однак пізніше Україна заявила, що меч знайшли у Волинській області та незаконно переправили в Росію. Естонські фахівці дослухалися до України і вирішили передати меч офіційному Києву.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя