ЄС відкриває кордони для українців: Куди і на яких умовах можна їхати

Кілька країн ЄС вже оголосили про послаблення карантинних обмежень для гостей. Але чи означає це, що можна вже зараз купувати квитки і збиратися у подоріж?

Журналіст відділу "Життя"
ЄС відкриває кордони для українців: Куди…
Фото: Pexels

Depo.ua зібрав інформацію про умови в'їзду до країн, які вирішили привідкрити двері для туристів. 

Франція

Франція відкрита з 9 червня, а правила залежать від країни, з якої прибули мандрівники. Усі країни поділено на зони. Гостей з "червоної" можуть пустити лише за наявності поважних причин, з "зеленої" – без жодних обмежень, з "помаранчевої", куди відноситься і Україна, – лише за умови щеплення вакцинами, ухваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA). Це Pfizer-BioNTech, Moderna, британська AstraZeneca і Johnson&Johnson. 

До того ж, в аеропортах вимагатимуть негативний ПЛР-тест або тест на антиген. 

Франція. Розподіл країн за карантинними зонами

Без вакцинації зазначеними препаратами у країну можна потрапити лише з поважних причин, за умови попереднього тестування і згоди на тижневу самоізоляцію. 

Іспанія

Ця країна вже відкрилася для гостей з усього світу з 7 червня. Якщо від мешканців країн ЄС вимагають на вибір сідоцтво про вакцинацію, негативний тест ПЛР або ж довідку про одужання від хвороби, то мандрівників з інших "ризикованих" країн (у зоні ризику майже всі) пускають лише за підтвердження повного курсу вакцинації принаймні за два тижні до прибуття. 

Вакцина має бути схвалена або EMA, або ВООЗ (наразі це всі вакцини, що функціонують в Україні). 

Перед мандрівкою потрібно заповнити спеціальну форму і отримати QR-код, який перевірятимуть в аеропорту. 

Угорщина

Вже з 11 червня українці можуть вільно в'їжджати до цієї країни за наявності Міжнародного сертифіката про повну вакцинацію. 

Твіт Кулеби

Румунія

З 1 червня через пункти пропуску можна заїхати у країну за умови подальшої двотижневої ізоляції. 

Втім, її можна не дотримуватися тим, хто принаймні за 10 днів завершив курс вакцинації від інфекції або протягом 90 днів перехворів на коронавірус. Також підійде довідка про наявність антитіл IgG. Діти до трьох років можуть вільно в'їжджати у супроводі дорослих, діти до шістнадцяти років мають показати негативний ПЛР-тест, зроблений максимум за три години. 

Дорослі, що збираються пробути у країні менше трьох діб, також можуть надати результати тестування. 

Греція

Як зазначається на сайті посольства, туристи мають заповнити спеціальну форму, оформити сертифікат про вакцинацію (зроблену не раніше, ніж за 14 днів, обмежень щодо дозволених брендів вакцин немає), який перевірять при перетині кордону. Альтернативою може бути традиційний ПЛР-тест, довідка про перенесену коронавірусну хворобу та одужання, або довідку про наявність антитіл.

Хорватія

У країні діють ті ж правила, що й у Греції. Також тут підходить негативний тест на антиген. 

Кіпр

Україна вже протягом кількох тижнів знаходиться у "червоній" зоні цієї країни. Від мандрівника вимагається надати негативний результат ПЛР-тесту і пройти додаткове тестування вже у самій країні (вартість – близько 30 євро). Результат обіцяють за три години, протягом яких манрівник повинен бути на домашній самоізоляції. Також потрібно зареєструватися на спеціальній платформі. Зазначимо, що зональність перевіряється щотижня.

Без обмежень серед країн ЄС можна в'їхати до Болгарії, серед європейських країн поза межами Союзу гостей вільно приймають Чорногорія, Сербія, Албанія

Сертифікат про вакцинацію з України визнають і в Молдові

В інші країни ЄС можна виїхати за "поважних причин". У загальних випадках від таких приїжджих вимагають надати негативний ПЛР-тест і певний час перебувати на самоізоляції. 

Втім, обговорення подальших послаблень тривають. Зокрема, цю тему підняв голова українського МЗС Дмитро Кулеба під час зустрічі з італійським колегою Луїджі Ді Майо у Києві. 

"Я звернувся з проханням до уряду Італії, щоб ця країна відкрилася для українських туристів. Ми хочемо бачити більше українських туристів в Італії, але так само більше італійських туристів в Україні", - сказав Кулеба.

Реакції на звернення поки немає. 

Зазначимо, що умови в'їзду в країни постійно змінюються, а необхідна документація має бути надана однією з мов, визначених посольствами. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme