Експерт: Сьогоднішній землетрус не був викликаний вибухом, він цілком природній

Магнітуда землетрусу під Маріуполем, що стався в неділю, становила 4,6-4,7 одиниць за шкалою Ріхтера, при цьому він мав тектонічну природу і навряд чи його причиною став вибух
Depo.Життя
7 серпня 2016 15:18
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив заступник директора з наукової роботи Інституту геофізики ім. Суботіна Олександр Кендзера, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

На питання, чи міг стати причиною землетрусу якийсь вибух, зокрема від застосування або випробування будь-якої зброї, вчений відзначив малу ймовірність цього. "Це був тектонічний землетрус, бо глибину його оцінюють в 10 км. На цій глибині вже шахт немає, так що навіть за бажання щось там підірвати не вдалося б. Такої сили вибух вже прирівнювався б до маленької ядерної зброї. Навряд чи це вибух", - підкреслив він.

"Коли мова йде про те, як землетрус відчувався на поверхні, тоді він вимірюється в балах. Ймовірніше за все, 7 балів не було. Було десь між 5 і 6 балами в осередку землетрусу. Принаймні, більше інформації, ніж про 6 балів, немає, і це десь вже поблизу осередку", - повідомив учений.

"Є відомості про те, що падав посуд, що на високих поверхах відчувалися дуже високі коливання, причому там вони тривали досить довго – декілька секунд. І якщо за ці кілька секунд в резонанс потрапляють коливання ґрунту, тоді можуть сильно розхитуватися будівлі", - додав він.

За словами Кендзери, поштовхи відчувалися і в інших містах України, зокрема в Запоріжжі.

"Але я думаю, що там більше 2-3 балів не було – де збіглися власні періоди коливань і ті періоди, які підійшли від осередку", - зазначив він.

Крім того, вчений розповів, що землетрус стався в сейсмічно активній зоні, тому був передбачуваним, незважаючи на рідкість цього явища в Україні.

"Такий землетрус не дуже часте явище для території України, але місце, де воно сталося, цілком очікуване. Це північний край потужного сейсмоактивного поясу нашої планети, який тягнеться від Азорських островів через Середземне море, захоплює Румунію, де Зона Вранча, захоплює Одеську область, Крим, Кавказ, далі йде на Гіндукуш, там роздвоюється – одна частина йде в бік Байкалу, інша в бік острова Суматра. В цьому поясі такі землетруси є частим явищем", - повідомив Кендзера.

Нагадаємо, в соціальних мережах викликала широкий резонанс звістка про те, що на півдні і сході України стався землетрус, потужність якого оцінюється в 4,7 балів за шкалою Ріхтера. Поштовхи були вже Маріуполі, Запоріжжі, Бердянську, Новоазовську і навіть російському Таганрозі.

Читайте також: З'явилося відео землетрусу на сході України

Більше новин про події в Україні та світі чи