UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Екс-міністр охорони здоров’я Супрун розповіла, які проблеми очікують на звільнених полонених

Особливо небезпечні в таких умовах різні ступені стресу
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сторінку у "Фейсбуці" Уляни Супрун.

Зокрема, вона пише, що наслідки перебування у неволі дуже серйозні, тому всі бранці потребують якісної та вчасної фізичної і психологічної реабілітації.

Ступінь стресу, викликаний цим досвідом, залежить від умов перебування, психологічного досвіду, ступеня жорстокого поводження, а також культурного контексту. У випадку з українськими полоненими ситуація була вкрай критична. Багато з них, живучи у неволі, не мали доступу до нормальної медичної допомоги, постійно перебували під фізичним та емоційним тиском, нерідко переживали тортури та не мали можливості спілкуватися зі своїми рідними.

В умовах полону з'являється дуже багато стресорів. Усі вони мають фізичні або психологічні прояви. Серед фізичних — втрата ваги, виснаження, інфекційні хвороби, діарея, травми та поранення, харчова депривація, безсоння, наслідки пристосування до незвичних погодних умов. Психологічні включають нудьгу, тривале відчуття загрози, приниження, ізоляцію, апатію, страх перед тортурами та смертю, відчуття провини та розлуки зі своїми рідними, суїцидальні думки.

Щоби подолати наслідки полону від самого початку з бранцями повинні працювати спеціально натреновані військові психологи. Вони допомагають їм керувати емоційними аспектами звільнення — зрозуміти свій досвід та його особливості.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme