Ефективні антитіла та враження мозку: Що нового науковці дізналися про коронавірус

Коронавірус продовжує встановлювати нові антирекорди у світі, а вчені з різних країн продовжують активно досліджувати підступний мікроорганізм і шукати нові способи протидії інфекції

Журналіст відділу "Життя"
Ефективні антитіла та враження мозку: Що…

Depo.ua пропонує познайомитися з відкриттями та розробками науковців за останній час. 

Небезпека для мозку

Дослідники з Університету Вашингтона з'ясували, що коронавірус здатен долати гематоенцефалічний бар’єр – комплексний механізм, що регулює надходження речовин з крові у цереброспінальну рідину та нервову тканину, пише ScienceDaily. Принаймні, так відбувалося в організмах піддослідних мишей, що з великою ймовірністю свідчить про такий самий ефект у людей. 

Проникнення забезпечує білковий шип збудника. Лише ця його частина здатна спровокувати так званий "мозковий туман" – різні прояви когнітивної загальмованості, що можуть відчуватися місяцями після подолання самої інфекції. 

За словами керівника дослідження Вільяма Бенкса, протеїн змушує мозок виробляти цитокіни та інші продукти запалення. Таким чином може виникнути цитокіновий шторм – надмірну імунну реакцію, яка без лікарського втручання може призвести до смерті. 

Дослідження пояснює чимало наслідків хвороби. 

"Як ми знаємо, при COVID-19 буває важко дихати, адже інфекція проникає у легені. Але тепер є додаткове пояснення: вірус вражає, в тому числі, респіраторні центри у мозку", – каже Бенкс. 

При цьому науковець попереджає, що певні когнітивні наслідки можуть відчуватися і у людей, в яких хвороба минула в легкій формі. 

Дія антитіл

Група науковців з Гарвардської медичної школи вкотре зайнялася вивченням формування імунітету від коронавірусу. Антитіла макак, які видужували від інфекції, переносилив організми здорових творин. Подальші експерименти показали, що донорські клітини забезпечували макакам надійний захист. Більше того – активізували інші ланки імунітету. Зокрема, виробництво природніх Т-кілерів. Дослідження дає простір для важливих висновків щодо оптимальної для захисту кількості та співвідношення імунних клітин. 

Рятівний коктейль

У США вже пів року тривають випробування схеми, за якої пацієнти з важкою формою хвороби одночасно приймають протизапальний препарат Баріцітініб та противірусний Рамдесивір. Вчені припускають, що перший препарат гальмуватиме виникнення надмірних імунних реакцій, а другий безпосередньо долатиме хворобу. 

На днях стали відомі результати експериментів науковців Медичного центру університету Небраски, що досліджували дію препаратів на 1000 пацієнтах з помірною або важкою формою хвороби. Половині учасників давали обидва препарати, половині – Рамдесивір та плацебо. 

Серед людей, що долали інфекцію за середній проміжок часу – вісім днів, поєднання ліків в середньому прискорювало видужання на один день. При цьому люди з важчими симптомами – на межі застосування вентиляції легень – одужували скоріше аж на тиждень з гаком (10 днів проти 28). 

Удар по органах

Дослідники Каліфорнійського університету розбиралися, як саме коронавірус вражає інші органи, проводячи досліди на мишах. 

"Ми хочемо виявити, як попередити відмову органів або ж після колапсу запустити процес одужання", – стверджує співкерівник дослідницької групи Арджун Деб. 

Під час роботи науковці інфікували  піддослідних мишей, а далі аналізували зміни у їхньому організмі. Протягом наступних семи днів всі заражені миші перестали їсти, стали неактивними і втратили 20% маси тіла. 

Вчені дивилися, які гени вмикалися і вимикалися в організмах тварин, і завдяки цьому виявили раніше невідомі механізми ураження. Зокрема, серед них –  блокування загального процесу утворення та поширення енергії (цикл трикарбонової кислоти) у серці, нирках, селезінці та легенях. Явище, яке може спровокувати справжній хаос в організмі. 

Також дослідники виявили, що деякі хімічні зміни у структурі ДНК зумовлюють зміни у стані пацієнтів протягом місяців після одужання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme