Дружина Чауса вимагає від Зеленського захистити скандального екс-суддю

Дружина викраденого українського екс-судді-утікача Миколи Чауса, Світлана Чаус, звернулася до президента України Володимира Зеленського з вимогою втрутитися в ситуацію з її чоловіком і не допустити знущань і тортур над ним
 

Журналіст відділу новин

Про це сказано в її листі до президента, який оприлюднила "Страна", інформує Depo.ua.

У листі Світлана Чаус пише, що за версією молдавського слідства, її чоловіка викрали і вивезли на територію України, де він знаходиться до цього дня, а причетні до цього співробітники українських спецслужб.

За її словами, з початку квітня адвокати її чоловіка подали заяви фактично в усі державні органи: Офіс генпрокурора, СБУ, Головне управління розвідки Міноборони, НАБУ, ДБР, ДПСУ, Головне слідче управління Нацполіції України. Але у відповідь отримали лише формальні відписки, що держорганам невідоме місцезнаходження Миколи Чауса.

"Якщо спецслужби і далі незаконно будуть утримувати мого чоловіка, ми продовжимо звертатися до всіх лідерів європейських і світових держав. Сім'я і адвокати будуть вживати всіх можливих заходів, щоб повернути Миколи Чауса живим", – написала Світлана Чаус.

Вона стверджує, її чоловік не мав наміру ухилятися від правосуддя і очікував рішення, щоб відповідно до процедури повернутися в Україну і захищати себе від незаконного кримінального переслідування з боку працівників НАБУ.

Також Світлана Чаус заявляє, що працівники НАБУ штучно намагалися знищити і дискредитувати її чоловіка, ініціювавши проти нього незаконне кримінальне переслідування.

Також дружина екс-судді пише, що незважаючи на великий резонанс у зв'язку з викраденням Чауса, ані президент Володимир Зеленський, як гарант забезпечення конституційних прав людини, ані керівники правоохоронних органів, ніякої державної позиції щодо даних подій до цього часу так і не висловили.

"Неодноразово ЗМІ акцентували на тому, що влада через тиск на спецслужби має на меті змусити мого чоловіка сказати, що він добровільно покинув територію Молдови, що ніхто його не викрадав. Я, якій відомі були справжні наміри мого чоловіка, можу впевнено стверджувати, що ні за яких обставин він не покинув би свою сім'ю, малолітніх дітей і стареньку матір, якій зараз 78 років. Якщо мій чоловік Микола Часус зробить таку заяву, то вона, очевидно, буде викликана нестерпним фізичним і психологічним тиском на нього", – написала Світлана Чаус.

Вона звернулася до Зеленського з проханням втрутитися в цю ситуацію і не допустити знущань і тортур щодо її чоловіка, а також жорсткої розправи над ним.

Лист дружини екс-судді Чауса Зеленському

Лист дружини екс-судді Чауса Зеленському

Нагадаємо, 3 квітня стало відомо, що у Молдові скандального українського суддю Чауса викрали невідомі.

Згодом президент країни Мая Санду закликала силовиків до негайних дій у справі викрадення Чауса та наголосила, що такі випадки є неприпустимими в Молдові. Після цього міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку повідомив, що у справі щодо викрадення Чауса вже є перший затриманий.

Також у мережі з'явилося відео нібито викрадення скандального судді Чауса в Кишиневі.

Журналіст Тарас Березовець заявив, що викраденого в Молдові суддю Чауса привезли в Україну в багажнику автівки, що належить посольству.

9 квітня у Молдові парламент створив комісію, яка розслідуватиме викрадення судді Чауса.

Того ж дня молдавський політик, лідер політсили "Наша партія" Ренато Усатий, який вже кілька років проживає на Росії, звинуватив керівництво України в організації викрадення Чауса.

12 квітня журналіст Юрій Бутусов заявив, що, за його даними, Україна отримала офіційну ноту від Молдови через викрадення Чауса.

21 квітня прем'єр Молдови підтвердив ноту Україні через викрадення Чауса.

Довідка: 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Миколу Чауса в отриманні хабаря у розмірі 150 тис. доларів. За повідомленням, ці кошти виявили у двох скляних банках, одну з яких суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України. З 11 листопада 2016 року суддя перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства.

У жовтні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса з посади, а 28 листопада 2017 року вирішила звільнити його з посади судді.

У серпні 2019 року Чауса помітили на прогулянці Кишиневом. Повідомлялося також, що Чаусу остаточно відмовили у політичному притулку в Молдові.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme