Куди подіти стоси передвиборчої агітації: ТОП-5 цікавих способів

Українські вибори – це коли чи не у кожному будинку з’являються невеликі (чи й великі) купи передвиборчої реклами, у вигляді газет, журналів, буклетів та постерів. Їх залишають у поштових ящиках, пхають у двері, віддають у руки. Можна вважати цю друковану агітацію сміттям, а можна і її вжити собі на користь
 

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Куди подіти стоси передвиборчої агітації…
Фото: Depo.ua

 

 

Depo.ua пропонує переглянути кілька способів, як утилізувати друковану політичну рекламу. 

Здати на вторинну переробку

Перший і найбільш очевидний варіант – здати усі накопичені буклети на макулатуру. До того ж, сам процес може стати додатковою причиною розгрісти непотріб серед паперових виробів вдома, і, можливо, викинути збірник повчань від Леніна, що залишився від дідуся.

В одному з київських пунктів прийому макулатури (а їх у столиці понад 60) нам підтвердили, що на переробку приймаються будь-які типи паперової реклами та агітації, окрім ламінованих зразків.

"Макулатуру зважують. Один кілограм – від 1,5 до 2 грн, залежно від пункту прийому. Приймається будь-яка паперова продукція, агітація. Головне – щоб була без ламінації, без плівки. Якщо з нею – це неприйомний вид макулатури. При цьому ламінацію не варто плутати із глянцем – останній у пунтах  приймають", – каже наш співрозмовник.

Це найбільш економічно вигідний варіант, якщо у вас вдома накопичилося дійсно багацько паперового непотребу – ви зможете як заробити трохи грошей на якийсь смаколик та очистити свій простір, так і допомогти у порятунку дерев – адже скільки з них постраждали заради того, щоб обличчя політичних кандидатів стирчали з кожного ліпшого кутка, страшно й уявити.  

Для домашніх потреб

Газети та звичайні паперові буклети можна ефективно використовувати у прибиранні, особливо – при митті вікон. Для цього ви можете використати кілька способів: нанести на вікна миючий засіб та використовувати газети замість ганчірки (при цьому їх потрібно буде регулярно змінювати на сухі), або ж використати газети для завершального етапу миття вікон звичайною ганчіркою – просто щоб забрати усі залишки вологи та відполірувати їх то блиску.

Те ж саме стосується і дзеркал. Важливо: цей варіант підійде для звичайних паперових газет, але не глянцевих буклетів та журналів.

Загалом, побутових застосувань для непотрібних газет досить багато. Наприклад, у сезон дощів на них зручно ставити вологе взуття. Крім того, за відсутності спеціальної сушарки для взуття, для цієї мети зручно використати газети: просто зімніть їх та забийте ними змокле взуття – газети вберуть у себе усю зайву вологу.

Вони також можуть стати вірними помічниками на кухні. Замість чистити овочі у раковину або у миску, які потрібно буде згодом мити, це можна робити на газету. А потім – просто згорнути її та викинути.

Газетами можна викласти контейнери для овочів у холодильнику. У випадку, якщо щось зіпсується, газети вберуть вологу і значно полегшать вам прибирання.

Для творчості

Невеликі агітки чудово підійдуть для домашнього декору. Наприклад, старих і не дуже охайних горщиків для квітів. Для цього акуратно згорніть агітки у вузькі трубочки, відріжте зайве та приклейте до горщика. Це може виглядати, наприклад, ось так.

горщик, декорований глянцевим папером

Можна плести кошики і скриньки з газетних трубочок - так от, як з лози. Купа майстеркласів є у вільному доступі. На газетах можна робити викрійки для шиття, плетіння та іншого рукоділля.

Також ними можна декорувати абажури, коробки, подарунки, робити святкові ковпаки, чохли для телефонів та планшетів, робити орігамі та поробки із паперу і навіть декорувати сумки (щоправда, для останнього потрібно буде потурбуватися про додатковий водонепроникний шар матеріалу).

поробки із газет

Крім того, газети та агітки на тонкому папері чудово підійдуть для nail-art. Ви можете перебити слова або фрази, які вам подобаються, собі на нігті, створивши оригінальний манікюр.

Джерело зображень. Автор Марті Спінней

Для тварин

На думку багатьох, газета ідеально підходить у якості підстилки у клітку для птахів або хом'яків. Також можна підстеляти газетку під лоток чи миску з кормом тварини, яка не живе в клітці. Але для того, щоб їх використовувати для потреб своїх домашніх улюбленців переконайтеся, що папір надрукований нетоксичними чорнилами. Як це зробити?

Спершу, проведіть пальцем по поверхні газети і трохи потріть. Якщо на шкірі залишилось багато чорнильних залишків, це може означати, що газета використовує чорнила на нафтовій основі. Такі газети небезпечно давати тваринам на підстилку.

Але навіть, якщо чорнила у газеті не лишають слідів, вони все ще можуть бути небезпечними для тварин (особливо враховуючи, що вони мають схильність жувати усе, що трапиться під лапу). Найбільш оптимальним варіантом буде дзвінок у типографію, яка надрукувала газети (якщо у вас їх достатньо багато від одного виробника), де вам можуть розповісти про склад чорнил та токсичні (або безпечні) елементи у них.

Особливу увагу зверніть на наявність у фарбах свинцю та його рівень. Наприклад, рівень у 90 частин на мільйон (ppm) у деяких країнах, наприклад США, вважається максимально допустимим для побутових фарб, але для маленьких істот і цього може бути забагато.


Фото: depositphotos

Крім того, варто проконсультуватися із ветеринаром, який зможе порадити оптимальну та більш безпечну у використанні підстилку для кліток. 

Для автомобіля

Старі газети також можуть допомогти підтримувати у чистоті автомобіль. Наприклад, під час злив ними зручно викласти підлогу біля сидінь – це вбереже автівку від зайвої вологи та бруду на взутті.

Крім того, під час заморозків шаром з газет зручно накривати лобове скло. Для цього їх можна склеїти у пласт відповідного розміру. Такий виріб збереже скло у незмінному вигляді, і зранку перед роботою його не потрібно буде очищати від "візерунків".

Вологі газети також зручно використовувати для утилізації розбитого скла. Прибравши великі шматки, ви можете "пройтися" по відповідній поверхні вологою газетою – дрібні шматочки залишаться на ній.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme