До Криму з Сирії прибув секретний військовий вантаж - InformNapalm

Міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm на основі даних, отриманих в ході проведених OSINT і HUMINT заходів, вийшло на слід вантажу, який прибув із Сирії до окупованого Криму
Depo.Життя
27 жовтня 2016 23:06
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.ua з посиланням на сайт InformNapalm.

Розвантаженням вантажу займалися російські військові в умовах підвищеної секретності.

"20 жовтня 2016 року близько 13:00 в порт Феодосії прибуло вантажне судно Nadalina під прапором Сьєрра-Леоне. Судно прибуло з Тартуса (Сирія), із заходом в румунський порт Наводарі. Розвантаження судна почалося лише через більш як добу, відбувалося вночі з 21 на 22 жовтня 2016 року з 22:00 до 02:00 в умовах підвищених заходів безпеки військовослужбовцями за допомогою портового крану", - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначається, що пірс був очищений від сторонніх і оточений посиленими нарядами поліції і людей в штатському.

"Освітлення було направлене у бік від пірсу, що ускладнювало видимість процесу розвантаження. Прожектор на судні запалювався лише до моменту підняття вантажу, а не постійно, як відбувається зазвичай при вивантаженні", - сказано в повідомленні.

На незвичайний характер вивантаження вказували також місцеві жителі в соцмережах.

"Вантаж складався з ящиків габаритними розмірами не менше 0,5х1х3 метра, захисного фарбування, схожий на композитну негорючу тару для зберігання і транспортування виробів спеціального призначення", - зазначає InformNapalm.

У мережі знайдені фото макетів схожих ящиків.

До Криму з Сирії прибув секретний військовий вантаж - InformNapalm - фото 1

За даними волонтерів, час розвантаження одного ящика становив 25-30 хвилин. Всього було вивантажено близько 8-10 ящиків: "Ящики вивантажували повільно, з високими заходами безпеки.

До Криму з Сирії прибув секретний військовий вантаж - InformNapalm - фото 2

"Після нічного вивантаження судно простояло в порту до 25.10, коли ввечері вирушило в бік Керчі. Проте вранці 26.10 розвернулося, пішло на Феодосію, після чого вирушило зворотнім шляхом, імовірно в бік Босфору", - повідомляє InformNapalm.

Відзначається, що під час проведення OSINT і HUMINT заходів були встановлені цікаві подробиці про власника судна Nadalina (IMO:8215754) і про його зв'язки з офшорною компанією Bia Shipping Co Ltd. (Маршалові острови, 2010 рік).

"Вибір судна Nadalina для транспортування вантажу, швидше за все, пов'язане з недавнім проходженням ремонтних робіт в Наводарі. Таким чином, є непрямі ознаки важливості вантажу, при доставці якого повинні бути максимально нівельовані технічні ризики. Час вивантаження і заходи безпеки при розвантажувальних роботах вказують на підвищену небезпеку вантажу, а також прагнення приховати факт його доставки", - вважають волонтери.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя