До 2050 року в океанах пластику буде більше, ніж риби

Очікується, що до 2050 року кількість пластику у світовому океані перевищить кількість риби
Depo.Життя
19 січня 2016 22:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в опублікованій у вівторок доповіді Всесвітнього економічного форуму, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

У сучасній економіці пластик використовується всюди, завдяки своїй універсальності, функціональним можливостям і дуже низькій собівартості.

За останні 20 років обсяг пластика, який використовують в якості пакувального матеріалу, що є темою доповіді, збільшився в 20 разів до 311 млн тонн в 2014 році, причому в найближчі 20 років ця цифра має збільшитися ще в два рази.

Більшість пакувальних матеріалів із пластику використовуються лише один раз, і 95 відсотків його вартості - а це від 80 до 120 млрд доларів на рік - втрачаються.

Автори доповіді прогнозують, що при нинішніх темпах до 2050 року в світовому океані буде більше пластику, ніж риби. За оцінками, до того часу кількість виробленого в світі пластику збільшиться в три рази, до більш ніж мільярда тонн.

Ще більшою проблемою вони вважають той факт, що майже третина всього пластику, що використовується в якості пакувального матеріалу, не збирається і не переробляється, а потрапляє в навколишнє середовище, забруднюючи її та інфраструктуру.

Всесвітній економічний форум світову економіку хоче бачити такою, в якій пластик не буде ставати сміттям, а буде систематично збиратися і перероблятися. Це означає, що у людей повинні бути стимули для утилізації пластику, для використання багаторазових пакувальних матеріалів. Потрібно, щоб країни були зацікавлені у вдосконаленні своїх систем збору та утилізації твердих відходів, щоб пластик та інші матеріали не потрапляли у навколишнє середовище.

Доповідь ґрунтується на результатах опитування більше 180 експертів і аналізу більше 200 доповідей і наукових робіт.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя