Дитина часто хворіє: Що робити батькам і як правильно лікувати антибіотиками

Починаючи відвідувати дошкільні заклади, діти часто хворіють. Це пов'язано з багатьма факторами, найпоширеніший – порушення санітарних норм у дитсадку

Журналіст стрічки новин
Дитина часто хворіє: Що робити батькам і…

При хворобі дитини батьки нерідко обирають методи лікування, які не завжди підходять. Хтось нашпиговує своє чадо "чарівними" мікстурами, інші ж вдаються до застосування антибіотиків. Однак у всьому має бути міра і здоровий глузд. Лікар-педіатр та телеведучий Євген Комаровський стверджує, що часті хвороби дитини, яка відвідує дошкільний заклад, можуть свідчити не про проблеми з імунітетом. Depo.ua наводить думку лікаря про те, в чому саме причина цього явища та як діяти батькам.

Що робити, якщо дитина часто хворіє, і чому так відбувається

Лікар Комаровський пояснює, що коли дитина часто хворіє і часто одужує, це нормально. Такі ситуації свідчать про те, що імунітет дитини має змогу боротися з вірусами. "Це нормально, це формування нормальної імунної системи, профілактика алергічних захворювань. Продовжуйте ходити та хворіти", – стверджує він. 

Однак у ситуації, коли кожна вірусна інфекція "перетворюється на двомісячний карнавал з безліччю антибіотиків та ускладнень", тоді дитину, звичайно, потрібно від них берегти. Комаровський наголошує, що нерідко профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій у дитячих дошкільних закладах зовсім не залежить від того, що роблять батьки. Навіть за умови, якщо батьки укріплюватимуть імунітет дитини за допомогою вітамінних комплексів, проблеми у дитячих садочках можуть даватися взнаки. 

хвора дитина

"Я знаю багатьох батьків дітей, які займаються загартовуванням, живуть нормально, дитина два-три роки не хворіє, а потім у три роки йде у дитсадок і не вилазить з хвороб. І причина не в дитині, а у дитячому садку", – зауважує він.

Серед факторів ризику – непровітрені приміщення, спека, сухе повітря, хвороби у інших дітей. Також діти повинні гуляти мінімум чотири години на добу, а у кожному приміщенні повинна бути вологість повітря від 40 до 60%. Однак таким правилам слідують не всюди. Тож якщо у садку не дотримуються санітарно-гігієнічних норм, лікар радить змінити заклад, а не шпигувати дитину пігулками для імунітету. 

дитячий садок

"Якщо дитина часто хворіє, то у більшості випадків проблема не в ній. Це означає, що у малюка конфлікт з навколишнім середовищем", – резюмує він.

Найпоширеніші помилки батьків при лікуванні дітей антибіотиками

До застосування антибіотиків при дитячих хворобах батьи та медики ставляться по-різному. Одні всіляко уникають призначення таких пігулок, адже вони пригнічують імунну систему, спричиняють дисбактеріоз кишківника й не дають організму самостійно боротися з недугами. Інші завжди мають у запасі антибіотики й застосовують при першій же необхідності. Істина, звичайно, десь посередині. 

Комаровський стверджує, що антибіотики є одними з найбільш важливих медичних препаратів, однак їх використання має бути дуже обережним та відповідальним. Тим більше, якщо йдеться про лікування ними дітей.

Самолікування

Лікар наголошує, що самолікування часто-густо ні до чого хорошого не призводить, хоча дорослі беруться лікувати не лише себе,  й власних дітей. Такі самовпевнені дії можуть призводити до дуже серйозних наслідків.

Використання антибіотиків як профілактику вірусних інфекцій

Антибіотики – це препарати, спрямовані на боротьбу з бактеріальними інфекціями. Проти вірусів вони безсилі та безглузді. На думку Комаровського, головною проблемою є те, що в подібних профілактичних застосуваннях антибіотиків переконані багато лікарів.

Нераціональне місцеве застосування системних антибіотиків

Антибіотики, які застосовують системно (всередину, внутрішньом'язово, внутрішньовенно), категорично не повинні використовуватися місцево (краплі в ніс, мазі тощо). Є лише два винятки – гнійний отит та гнійний кон'юнктивіт.

антибіотики

Передчасне припинення прийому антибіотиків

Нерідко дитині після кількох таблеток антибіотиків помітно кращає. Багато батьків у таких випадках припиняють прийом препаратів, які виписав лікар. Вони переконані, що не потрібно "зайвий раз хімією годувати". Однак це хибно. Тривалість лікування в кожному випадку залежить від багатьох факторів. І зовнішні ознаки покращення зовсім не говорять про те, що небезпека минула взагалі. До того ж у різних протимікробних препаратів різний механізм дії. При цьому для кожної інфекції вже визначено оптимальні терміни лікування.

Повторне застосування одного і того ж антибіотика при аналогічному діагнозі або рецидиві

При будь-якому повторному застосуванні однакових ліків може підвищувати ризик розвитку алергії. При лікуванні антибіотиками дітей це особливо важливо. Батьки повинні розуміти, що повторення однієї й тієї ж хвороби через нетривалий час може свідчити, що вона пов'язана вже з тими мікробами, які вціліли після першого курсу лікування, а отже, препарат, що застосовується, буде неефективним.

Недотримання правил лікування та дозування

Універсальних правил приймання антибіотиків немає. Все залежить від багатьох факторів. На жаль, батьки часто не приділяють особливу увагу вивченню інструкцій та рекомендаціям лікарів, через що лікування їхніх дітей далеке від раціонального.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme