Дикий СРСР: Як "Гумовий виріб №2" псував романтику коханцям

Ребристі, надтонкі, зі смаком полуниці... Таке розмаїття презервативів радянським коханцям могло наснитися лише в еротичному сні
Depo.Життя
26 вересня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua
Дикий СРСР: Як  "Гумовий виріб №2" псував романтику коханцям
Дикий СРСР: Як "Гумовий виріб №2" псував романтику коханцям

Сьогодні відзначають Всесвітній день контрацепції. Наразі на тему безпечного сексу прийнято говорити багато і відкрито, а от нашим батькам та дідам пощастило менше. Depo.ua пропонує згадати побут радянської епохи, багатий різними курйозами та жахами. В тому числі, у сфері інтимного захисту.

Отже, як всі пам'ятають, в Радянському Союзі сексу не було. А от презервативи, на щастя були. Мабуть керманичі держави вирішили, що за планової економіки секс також мав бути за планом, і, трохи знітившись, таки дали дозвіл на виробництво захисної гуми.

Дикий СРСР: Як чоловіки мучили причандалля "Гумовим виробом №2" - фото 1

Дикий СРСР: Як чоловіки мучили причандалля "Гумовим виробом №2" - фото 2

Дикий СРСР: Як чоловіки мучили причандалля "Гумовим виробом №2" - фото 3

Щоправда, вироби були не всюди і продавалися під грифом таємності. Червоніючи, чоловіки заходили до аптеки, довго переминалися з ноги на ногу, аби здавленим голосом спитати про наявність рятівної гуми. 

На це аптекар зазвичай морщився і з гидливо повідомляв, що кондоми закінчилися, а коли з'являться - невідомо. 

Якщо ж аптека виявлялася щасливою, і чоловіку таки продавали товар, його належало запакувати в газету і непомітно засунути в кишеню чи в сумку. В радянському суспільстві вважали, що презервативи - для тих, хто веде розпусний спосіб життя, а на "скрєпи" наплював. 

Дикий СРСР: Як чоловіки мучили причандалля "Гумовим виробом №2" - фото 4

Примітно, що аптекарі ніяк не погоджувалися називати презерватив презервативом. Тому на цінниках писали відсторонене: "Гумовий виріб №2". Щодо кодової назви і досі точаться суперечки. Деякі вважають, що різні цифри використовувались для нумерації різних груп товарів, а №1 позначав протигаз. 

Тим паче, що презервативи виготовлювалися на заводі "Красный резинщик" з іншими товарами з гуми. Тобто робітники особливої різниці між шлангами і кондомами не бачили і про жодну естетику не думали. 

Більш вірогідна версія говорить, що цифра 2 позначала... розмір. Спершу у продажу були кондоми ще й 1 і 3 розміру, але потім виробники вирішили не заморочуватись.

"Гумовий виріб №2" був міцним, і на цьому його переваги закінчувалися. Так, виглядав він страшно, тож доводилося займатися автотренінгом і відводити очі від власних статевих органів у жахаючій одежині. 

Натягнути ж такий кондом навіть на пеніс середніх розмірів виявлялося проблемою. Ніч кохання перетворювалася на виробовування: спершу не налазив презерватив, потім зникала ерекція. Втім, терплячого Homos Sovetikus труднощі не лякали. 

Тим паче, що інколи у цьому сексуальному триллері таки траплялися щасливі моменти. Найбільш винахідливим мешканцям Союзу вдавалося зав'язати потрібні зв'язки і дістати презервативи імпортні, чеські. 

Дикий СРСР: Як чоловіки мучили причандалля "Гумовим виробом №2" - фото 5

З цими було все нормально, єдине, що їхня поява у житті була напрочуд рідкісним дивом. Тож деякі зізнаються: аби свято тривало довше, тонкі, зроблені по-людськи кондоми ретельно прали і розвішували сушитися.