"Дике поле": Чого чекати від фільму за романом Жадана

8 листопада у прокат виходить українсько-нідерландсько-швейцарський фільм "Дике поле" за культовим романом Сергія Жадана "Ворошиловград"

"Дике поле": Чого чекати від фільму за р…

Прем'єру картини називають однією з найбільш очікуваних культурних подій цієї осені.

Depo.ua зібрав цікаві факти про фільм.

Отже, режисером картини став Ярослав Лодигін - сценарист, телеведучий і співзасновник радіо "Аристократи". Раніше у ЗМІ Ярослав розповів, що екранізувати роман Сергія Жадана - його давня мрія. "Дике поле" - дебют Лодигіна у повному метрі. Втім, як і для продюсера Володимира Яценка.

Головні ролі у картині зіграли Олег Москаленко, Володимир Ямненко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова. Для Москаленко та Хазіпової "Дике поле" - дебют у повному метрі.

"Руся – нескінченно самоіронічна, вона не боїться здатися смішною і бути смішною. І саме в цьому її сексуальність, її харизма. Тому, коли ми зрозуміли, що саме вона буде грати Олю, я дуже зрадів. (...) Знаю, що вже після перших тестів і скринінгів їй почали пропонувати ролі різні українські режисери. А коли вийде наш фільм, впевнений, що Русю зватимуть всюди грати тільки головні ролі", - написав про Хазіпову у Facebook Лодигін.

Сама книжка визнана найкращим романом України останнього десятиріччя за версією BBC. У Швейцарії роман нагородили престижною премією Jan Michalski Prize з грошовою винагородою у 50 тис. швейцарських франків. Втім, сам Лодигін закликає розмежовувати книжку та фільм, бо "це два різні твори". Власне, саме заради такого сприйняття назву картини вирішили зробити відмінною від назви роману.

Зйомки картини проходили під Старобільськом, рідних краях самого Жадана.

"Під Старобільськом з одного боку дуже автентично, а з іншого – неймовірно складно щось знімати. Але коли ми побачили цю місцевість поруч з чорною річкою Айдар, ці фантастичні місця, де білі дороги, нескінченні простори, суворі й сильні люди, – то зрозуміли, що правдиве кіно у нас вийде тільки тут", - розповідають автори фільму.

Робота над фільмом тривала сім років, хоча відзняли його за два місяці.

За сюжетом, Герман повертається у рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і Герман стає на захист сімейного бізнесу - старої бензоколонки. Землю краю захоплюють шалними темпами, висаджуючи кукурудзяні поля. Власне, з загарбники і борються герої. Під кампанію фільму зробили хештег #ЗахищайСвоє.

За жанром, у інтерпретації авторів, картина - пригодницький істерн. Втім, у мережі її частіше характеризують як бойовик.

Тож судячи з усього, можемо сподіватися на захопливу мандрівку на Схід України, насичену колоритними деталями і... нецензурною лексикою. Автори картини чесно попереджають, що герої оповіді щедро присипали її кріпкими слівцями.

Частину натури знімали за допомогою дронів, які нерідко вводили у ступор мешканців навколишніх сіл. Один навіть суворо наказав посадити апарат. Така реакція не дивує, адже лінія фронту була за 50 кілометрів від місця зйомок.

"Дике поле" вже почало свій шлях до міжнародного визнання. Зокрема, його відібрали як учасника конкурсної програми повнометражних дебютів у фестивалі класу А "Темні ночі". Подія відбудеться у Талліні з 16 листопада до 2 грудня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme