Діаспора США закликає припинити "геноцид по-путінськи"

21 травня в Українському національному музеї в Чикаго відбудеться громадське віче кримськотатарської та української громад проти "геноциду по-путінськи"
Depo.Життя
16 травня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє куратор музею Марія Климчак віче організоване за ініціативи представників кримськотатарської спільноти Америки, Українського конгресового комітету Америки та Українського національного музею в Чикаго, передає depo.ua з посиланням на Експрес.

"18 травня 1944 року – день скорботи і пам'яті жертв депортації кримських татар. За офіційними даними, сталінським режимом було виселено із батьківщини 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію, – наголошує вона. – За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46 % татар".

Як повідомляє Марія Климчак, у цей день татари принесуть чорні троянди, звучатиме реквієм Джамали.

"Довгим і нелегким був шлях до повернення, облаштування корінного народу Криму на своїй землі, у складі України. У березні 2014 року Росія захопила Крим. Сподіваємося нашою спільною акцією звернути увагу світової спільноти до геноциду по-путінськи", – зазначає куратор музею

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя