Деякі благодійні фонди хочуть дестабілізувати ситуацію в Україні та Польщі, - польський журналіст

19 грудня під час прес-конференції польський журналіст Ярослав Якимчик розповів про розслідування, яке розпочато в Польщі про діяльність фонду "Відкритий діалог"

За його словами, діяльністю цієї організації, яка має представництва у Варшаві, Києві і Брюсселі, польські ЗМІ та політики зацікавилися після того, як один з керівників фонду Бартош Крамек відкрито закликав до повалення польського уряду. Йдеться про намір спровокувати в Польщі революцію, яка калькує український Майдан і враховує його досвід. Зокрема, за словами Якимчика, "Відкритий діалог" закликає до несплати податків, масових демонстрацій і страйків, створення наметових містечок з імунітетом депутатів від опозиції, блокування приміщень політиків, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Як зазначив польський журналіст, "Відкритий діалог" легально діє в Україні, заявляючи про участь у волонтерському русі та опіку над військовополоненими і політв'язнями. Але, на думку польських експертів, ця структура є частиною "агентів впливу" Росії. За словами експерта, фонд "Відкритий діалог" спонсорується і управляється громадянами Росії. Президент фонду, дружина Крамека - Людмила Козловська, - родом із Севастополя, і нібито отримала російське громадянство після анексії Криму Росією. Також Якимчик стверджує, що спонсори Фонду та частина його керівництва мають російські паспорти, регулярно відвідують Москву, зустрічаються з російськими чиновниками і навіть є власниками бізнесу в окупованому Криму. Донори фонду мають відношення до російського ВПК.

Діяльність ФВД, як заявляє журналіст, була ретельно проаналізована в Польщі, і міститься в так званому "звіті Марціна Рея". Де, зокрема, містяться висновки: "Діяльність фонду" Відкритий діалог "тісно пов'язана з російською армією. Фонд має численні військові контракти, гроші від яких призначені для забезпечення його діяльності ... Крім того, нечітке фінансування діяльності фонду юридичними особами з України та Росії дозволяє зробити висновок про те, що цей фонд є не чим іншим, як російським інструментом, який призначений для відмивання брудних грошей, що надходять з Росії та України під виглядом боротьби за демократію в Польщі ".

Під час прес-конференції політичний консультант Катерина Одарченко підкреслила, що польське розслідування є дуже ґрунтовним і показовим для України, адже привертає увагу до питань відкритості фінансування різних фондів. Адже саме фінансові джерела часто є показником справжніх цілей діяльності тих чи інших структур.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme