Депутатки просять Новосад скасувати курс "Основи сім'ї" для старшокласників (ДОКУМЕНТ)

Група народних депутатів звернулися до міністра освіти та науки Ганни Новосад з закликом скасувати схвалення освітнього комплексу "Основи сім'ї" для учнів 10-11 класів

Відповідне звернення оприлюднила народний депутат від ЄС Яна Зінкевич на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

 

Під зверненням, окрім Зінкевич, також підписалися нардепи Іванна Климпуш-Цинцадзе та Ірина Фріз.

 

"Ми повинні виховувати в кожній дитині індивідуальність та прагнення проявити свої таланти та вміння, а не зі шкільної парти прививати кожному школяреві і школярці конкретні ролі, які закривають перед ними цілий світ неймовірних перемог та звершень. Ми повинні розповідати дітям про ризики та виховувати вміння уникати цих ризиків, а не табуювати та уникати тих речей, з якими діти рано чи пізно зустрінуться у своєму житті", – написала Зінкевич.

 

Вона вважає, що введений із вересня 2019 року у школах України факультативний урок під назвою "Основи сім'ї", є "дуже небезпечним", уточнивши, що небезпечною вважає конретно цю нову редакція.

 

"Останнім часом лише сам факт обговорення можливості уроків під подібними назвами викликають у багатьох мурашки по шкірі, бо в більшості випадків нічого корисного чи хорошого від них годі чекати. Проте цей, наголошую, вже введений у шкільну програму курс, перевершив у негативному ключі усі попередні. У серпні деякі батьки вже звертались у МОН з проханням провести антидискримінаційну експертизу. У листопаді схвалення курсу було, наголошую, лише тимчасово призупинено, і я разом з колегинями Іванною Климпуш-Цинцадзе та Іриною Фріз також звернулась до відповідних органів з вимогою скасувати його", – написала Зінкевич.

 

У своєму зверненні депутатки просять розробити новий курс із залеченням громадськості та експертного середовища. 

 

 

Нагадаємо, 27 листопада Міністерство освіти та науки призупинило дозвіл на використання у школах освітнього курсу "Основи сімʼї". 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"