Сердечка з ковбаси та голі вечірки: Як у різних країнах відзначають День закоханих

У багатьох країнах відзначають День святого Валентина не так, як ми. Є держави, де це свято навіть заборонене. І поки українці готуються святкувати з квітами, листівками та подарунками, жителі інших країн дотримуються своїх традицій, і деякі з них – вкрай незвичайні для нас

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Сердечка з ковбаси та голі вечірки: Як у…
Ілюстративне фото. Джерело: Рixabay

Якщо в Україні саме 14 лютого фіксують найбільшу кількість укладання шлюбів, то у Німеччині цей день вважається святом психічно хворих, а в Англії вітають навіть песиків та котиків. Depo.ua підготував детальний опис традицій, як святкують День закоханих у багатьох державах.

Польща

Традиція відзначати День святого Валентина у лютому прийшла до нашої сусідки наприкінці 90-х років з Західної Європи. Тут, які і в Україні, кохані тішать одне одного подарунками, йдуть на посиденьки у ресторані, або ж готують щось смачненьке вдома.

Однак є у поляків ще одна традиція: щороку 14 лютого вони відправляються у місця, де нібито зберігаються мощі святого Валентина. Є повір'я, що саме у митрополичому соборі міста Познань лежать мощі святого, а над головним престолом розташована його чудотворна ікона. Деякі поляки надають перевагу візиту до старовинного містечка Хелмно, розташованого в Куявсько-Поморському воєводстві.

Костел Успіння Богородиці у Хелмно

Костел Успіння Богородиці у Хелмно. Фото: wikipedia.org

Вважається, що у костелі Успіння Богородиці зберігається голова одного зі святих Валентинів. Поляки моляться йому і просять про допомогу в любовних справах.

Німеччина

Про те, що у цій країні 14 лютого – День психічно хворих, ні для кого не секрет. А Валентина тут вважають покровителем цих людей. У Німеччині заведено прикрашати цього дня всі лікарні червоними стрічками та проводити спеціальне Богослужіння.

богослужіння у Німеччині

Тому, якщо плануєте 14 лютого відвідати цю країну, поставтеся з розумінням до тамтешніх традицій.

Франція

У Франції, як і у більшості країн світу, найчастіше закохані тішать один одного приємними, але дещо дивними подарунками. Тут особливістю є те, що це свято не тільки двох коханих людей, а й усіх, кого люблять: бабусь, дідусів, друзів. Дарувати заведено білизну, щасливі лотерейні білети і штучні квіти. Та найкращий подарунок, на думку французів, – це ковбаса. Тут заведено не просто дарувати палку ковбаси, а нарізати її сердечками.

нарізана сердечками ковбаса

Щоб урізноманітнити свято, французи придумали навіть назвати селище на честь святого Валентина. Люди приїжджають сюди звідусіль, щоб оновити свої присягання, освідчитися в коханні чи одружитися.

місто святого Валентина у Парижі

Цікаво і те, що у Парижі в цей день можна заявити про своє кохання на все місто. Тут розміщують електронне табло, на якому 14 лютого всі закохані можуть зізнатися один одному у коханні. У Франції свято закоханих вважається найщасливішим днем для освідчення і заручин. Є традиція під шампанське і десерт простягати жінці коробочку з "фіансай", так званим "кільцем на обручку". 

Австрія

Закохані з різних куточків країни у цей романтичний день відправляються в маленьке містечко Крумбах, неподалік від Мюнхена. Саме тут є церква, закладена на честь святого Валентина.

мощі святого Валентина у місті Крумбах

На фото: мощі святого Валентина у місті Крумбах. Джерело: sedmitza.ru

Серед австрійських чоловіків існує давня традиція: 14 лютого заведено дарувати своїм жінкам букети квітів. Однак обирати варто вдумливо, щоб придбати саме ті квіти, аромат яких жінка любить найбільше. Цікаво, що жінки чоловікам подарунки в Австрії не роблять цього дня. Адже тут День закоханих – щось на кшталт другого Міжнародного жіночого дня.

Італія

Для італійців це свято асоціюється з солодощами. День так і називають "солодкий". Кохані дарують одне одному печиво, цукерки, тістечка, торти. Особливою популярністю користуються цукерки Baci Perugina, всередині яких розміщені любовні послання чотирма мовами світу.

цукерки Baci Perugina

Італійки навіть колись вірили, що чоловік, якого вони першим зустрінуть цього дня – це їхній суджений. У Турині, наприклад, наречений і наречена оголошували всім про свої заручини саме в День закоханих – ця старовинна традиція є досі.

Австралія

Популярність Дня закоханих у цій країні зростає щороку. Австралійці використовують свято як можливість зміцнити стосунки з коханими. Подейкують, що під час золотої лихоманки в Австралії гірники міста Балларат розбагатіли через знайдене там величезне родовище золота. Вони замовляли екстравагантні валентинки, вартість яких могла сягати кількох тисяч австралійських фунтів. Найрозкішніші з них були зроблені з атласних подушечок, пахли вишуканими парфумами і прикрашалися опудалами колібрі. Подарунок мав зберігатися в особливій декорованій скриньці. Сучасні австралійці обирають скромніші подарунки своїм коханим.

подарунок до Дня святого Валентина

Згідно з дослідженнями, чоловіки в Австралії більш романтичні та відкриті у прояві кохання, ніж жінки. Вони навіть купують більше валентинок, аніж жінки. У країні проводять тижневі карнавали музики і аматорські театральні фестивалі. Наймасштабніші – в Аделаїді, Перті і Сіднеї.

Англія

В Англії День святого Валентина – теж особливе свято. Жінки печуть своїм чоловікам солодкий пиріг у формі серця. Закохані обмінюються солодощами у формі сердець, іграшками і, безумовно, валентинками з незмінним підписом "To You, with Love from Valentine" ("Тобі, з любов'ю від Валентина"). Можна отримати яблуко – символ кохання та краси. 14 лютого жителі Англії вітають навіть домашніх тварин – дають смачненьке собакам, коням, котам.

жінка з собакою

Дуже популярними тут вважаються і м'які іграшки, особливо ведмежата Teddy. Діти цього дня ходять по хатах та співають пісеньки.

Фінляндія та Естонія

У цих країнах 14 лютого заведено святкувати День друзів. Люди замислюються про те, яким має бути справжній друг, діти нерідко пишуть твори на цю тему. У Фінляндії та Естонії це свято почали відзначати з середини 1980-х років, а у 1987 році День друзів був офіційно внесений до святкового календаря.

друзі

Соціологи вважають, що можливою причиною того, що в цих країнах День закоханих перетворився на День друзів, стало прагнення фінів та естонців до гендерної рівності, а може бути те, що в любові, як і в дружбі, фіни цінують відданість, сталість і глибину почуттів. Але, ймовірно, найголовніша причина появи Дня друзів – те, що він дозволяє приєднатися до урочистостей майже всім, а не тільки закоханим. За даними фінської пошти, День друзів є третім за популярністю святом в країні після Різдва та Нового року. Щорічно на День святого Валентина фіни відправляють близько п'яти мільйонів листівок.

Нідерланди

Жителі цієї країни 14 лютого порушують одну з найдавніших традицій – жінка може підійти до чоловіка і сама запропонувати йому взяти шлюб.

закохана пара

Це не вважатиметься непристойним, а чоловік повинен обов'язково після цього подарувати жінці сукню, бажано шовкову.

Ісландія

14 лютого ісландці розпалюють багаття в ім'я міфічного героя Валі. В германо-скандинавській міфології він – бог рослинності, справедливості та відплати за всі провини, які скоювали як люди, так і боги. Про нього говорили мало, але саме його найбільше боялися злочинці. Він може наділити тих, кого полюбить, інтуїцією і проникливістю. На день закоханих в Ісландії дівчата надягають хлопцям на шиї вуглинки, а ті у відповідь вішають на шиї дівчат маленькі камені.

вуглик

Головна ідея цього обряду полягає в тому, що для розгоряння полум'я в День Валі необхідно, щоб при терті каменю об камінь з'явилася іскра.

Данія

У цій країні дуже шанується традиція дарування "любовної листівки". Раніше це була картинка із зображенням молодика, що дарував своїй коханій презент, на який були направлені проміння сонця. Зараз будь-яка листівка називається "любовною". Також у данців є традиція надсилати білі квіти-проліски як коханим, так і друзям. 

проліски

Молоді люди навіть пишуть спеціальні любовні поеми, романтичні любовні записки та смішні вірші, відомі під назвою gaekkebrev. Автори найчастіше не підписуються, а залишають крапку замість підпису. Людина, якій адресується послання, має вгадати ім'я відправника. 

Уельс 

У валлійців є так звані "ложки любові". Перед святом закохані вирізують з дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами й замковими свердловинами та дарують одне одному. Такий подарунок буквально означає: "Ти знайшов шлях до мого серця".

ложка - подарунок на День закоханих в Уельсі

Вірменія

У Вірменії напередодні "західного" Дня святого Валентина відзначають своє свято закоханих — Трндез. Ось уже понад дві тисячі років це одне з найпопулярніших народних свят. За традицією, закохані влаштовують стрибки через багаття. Вважається, що тільки так можна загартувати свої почуття та стати по-справжньому щасливим.

люди сидять перед багаттям

Філіппіни

В цей день тут проводяться масові весілля, в яких беруть участь сотні пар, в тому числі ті, хто не може дозволити собі витрати на пишне особисте весілля. Ці події часто спонсоруються державою.

весілля на Філіппінах

Ямайка

На карибському острові-державі День святого Валентина відзначають у вкрай незвичний для нас спосіб. Тут влаштовують масові голі весілля. Святкування проводяться на багатьох пляжах.

голе весілля на Ямайці

Південна Африка

Тут День святого Валентина відзначається дуже пишно. Традиційним вважається запросити кохану людину на побачення у найромантичніше місце. Молоді дівчата також прикріплюють папірець з ім'ям свого коханого на рукаві.

У деяких місцях чоловіки також слідують цій традиції. Святкування тут можуть тривати тиждень.

Ірак

До Дня всіх закоханих жителі Іраку купують червоних плюшевих ведмедів, серця, кульки та троянди й виходять з ними у парки. Пари тут обмінюються між собою подарунками.

пара

Південна Корея

Цікаво, що у Південній Кореї 14 лютого вважається головним чоловічим днем року. Жінки обирають для своїх коханих оригінальні подарунки, однак попит має все ж шоколад. Через це торгові центри країни готуються заздалегідь і у переддень свята виставляють на прилавки різноманітні упаковування з шоколадом.

шоколадні цукерки

Багато кореянок навіть готують його самостійно. А ось через місяць, 14 березня, в країні відзначають "Білий день", коли вже чоловіки повинні вітати жінок.

Японія

Як і у Кореї, на День святого Валентина в Японії також заведено дарувати коханим шоколад. Ця традиція називається в країні висхідного сонця giri choco.

шоколад

У цей день і напередодні тут реалізується понад половина всіх цукерок, що продаються в Японії щорічно. А через місяць тут також відзначають "Білий день".

Індія

В Індії День святого Валентина відзначають відносно недавно, однак з кожним роком він стає дедалі популярнішим. Навіть телебачення, радіо та друковані видання активно рекламують 14 лютого, висвітлюючи всі аспекти свята. Книжкові магазини і магазини подарунків тут прикрашаються символами свята – трояндами, янголятами, м'якими іграшками, кульками у виді серця.

плюшевий ведмедик

Торгові центри у великих містах організовують веселі змагання і поширюють купони зі знижками. В Індії, як і у більшості країн світу, дуже багато молодих людей просять руки і серця своєї обраниці саме в цей романтичний день.

Китай

Оскільки китайці лише нещодавно відкрили для себе це свято, тут ще не сформувалися локальні традиції святкування. Зазвичай молодь йде на вечірки, а люди зрілого віку влаштовують романтичні вечері. 

вечірка у Китаї

Канада

Канадці дуже люблять відзначати День святого Валентина, тому роблять це з розмахом. По всій країні влаштовують вечірки, де люди висловлюють свої почуття коханим. Дорослі дарують презенти лише коханим, а от у школах є традиція дарувати подарунки друзям.

шоколадні цукерки

Діти складають валентинки у велику, барвисто прикрашену коробку, після чого вчитель роздає їх. Дітей заохочують робити валентинки власноруч.

США

Тут також дарують приємні речі коханим та влаштовують вечірки.

вечірка в США

Опитування свідчать, що чоловіки в країні купують подарунки до Дня святого Валентина на 62% частіше, ніж жінки. 14 лютого вітають всіх, кого люблять — мам, тат, дідусів, бабусь, друзів.

У яких країнах День закоханих відзначають не 14 лютого

У деяких країнах День закоханих відзначають в іншу пору року. Наприклад, в Іспанії 14 лютого чоловіки дарують коханим тільки квіти, а День всіх закоханих тут відзначають 1 травня. В цей день незмінними символами вважаються травневе дерево і "королева", обрана серед найкрасивіших дівчат.

У Бразилії свято закоханих припадає на 12 червня. Цього дня самотні бразилійки виконують магічні ритуали, щоби скоріше зустріти свого судженого.

Де у світі заборонено святкувати День святого Валентина

Є країни, де День святого Валентина взагалі не можна відзначати. В Ірані і Саудівській Аравії карають за будь-яку символіку цього свята. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху ухвалила, що День святого Валентина потрібно заборонити, оскільки "згубні західні традиції бентежать розум молодого покоління, а такого роду свята культивують гріх". Магазинам країни заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками". В цей день також не можна продавати червоні квіти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme